NOWOŚĆ!

Budapeszt

 

 

PROGRAM: 

(od 21 czerwca do 13 września)

 
  • 4:00 Wyjazd z Zakopanego (zbiórka ok. 10 - 15 min wcześniej pod biurem
  • 10:00 Przyjazd do Budapesztu;
  • Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad;
  • Przejazd Aleją Andrassyego pod Bazylikę Św. Stefana – zwiedzanie bazyliki;
  • Czas wolny na ul. Vaci – budapesztańskim deptaku (czas na zakupy i obiad);
  • Przejazd na Wzgórze Zamkowe – Baszty Rybackie, Kościół Macieja oraz Zamek Królewski;
  • Wzgórze Gellerta – panorama Budapesztu
  • Godzinny rejs statkiem po Dunaju
  • Planowany powrót do Zakopanego ok. północy
 

BUDAPESZT to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast w Europie. Urokliwe położenie nad Dunajem, wspaniałe wzgórza Budy pełne źródeł geotermalnych, ciekawa historia  oraz bogata architektura sprawiają, że do stolicy Węgier corocznie ściągają rzesze turystów z całego świata. Budapeszt odwiedzającym ma wiele do zaoferowania, miłośnicy architektury znajdą tutaj zabytki zarówno z czasów starożytności, średniowiecza, okupacji tureckiej oraz złotego wieku Węgier. Niemalże na każdym kroku znajdziemy tu urokliwe skwery, parki i place, tysiące zabytków architektury, nieszablonowe muzea, piękne mosty, klimatyczne kawiarnie i restauracje z lokalną kuchnią.

 

WZGÓRZE ZAMKOWE - Najważniejszym historycznym obszarem dzisiejszego Budapesztu jest Wzgórze Zamkowe w całości wpisane na listę UNESCO. To właśnie tu przez wieki znajdowała się siedziba władców węgierskich, którzy nie szczędzili grosza by pokazać swe bogactwo. Zabytkowy charakter miasta najbardziej podkreśla Zamek Królewski, którego początki sięgają XIII wieku i słynny kościół Macieja - jedna z najpiękniejszych świątyń na Węgrzech. Turystów zachwycają nie tylko monumentalne budowle, ale również uliczki budapesztańskiej starówki, pełne uroku i tajemnic. 

 

WZGÓRZE GELLERTA - Najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie zawdzięcza swoją nazwę św. Gellertowi (Gerardowi) który w połowie XI wieku miał tu zakończyć życie męczeńską śmiercią. Potężne wzgórze zabudowane jest pozostałościami austriackiej fortecy wzniesionej w 1850 roku, zaś całość zwieńczona jest 40 metrowym pomnikiem Wolności powstałym po II wojnie światowej. Całość wpisana jest na listę UNESCO.

 

ALEJA ANDRASSYEGO - W ramach wycieczki mamy okazję przejechać się Aleją Andrassyego, która to ciągnie się od Placu Bohaterów, symbolizującym ponad tysiącletnią historię państwa węgierskiego, aż pod Bazylikę św. Stefana. Jest ona jednym z największych kościołów na Węgrzech. Nie bez powodu nosi właśnie to imię – święty Stefan to patron Węgier, a w bazylice jest przechowywana najważniejsza węgierska relikwia, zmumifikowana dłoń świętego. Zachwyca nie tylko swą potęgą, ale również kunsztem wykonania. 

 

REJS PO DUNAJU -  Pod koniec zwiedzania istnieje okazja zobaczyć najatrakcyjniejsze miejsca Budapesztu z perspektywy pokładu statku. Godzinny rejs po drugiej co do wielkości europejskiej rzece będzie idealnym zwieńczeniem tego dnia. Ze statku będzie można podziwiać Budapeszt z jeszcze innej perspektywy. Podczas rejsu znajdziemy się  nieopodal budapesztańskiego Parlamentu. Jest to niekwestionowany symbol węgierskiej stolicy.  Powstał na przełomie XIX i XX wieku. Ta neogotycka perełka jest po dziś dzień siedzibą rządu węgierskiego, przechowywane są tu również węgierskie klejnoty koronacyjne. Potężne wymiary budynku (268 m x 123 m) sprawiają, iż jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych, ale również jeden z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie.

 

Dodatkowo płatne:

-Bazylika Św. Stefana: 200 HUF  

 

Dla chętnych:

-rejs po Dunaju: 10 euro/os                               

-obiad koszt ok. 3000 HUF.

 
*1000 HUF = 15 zł,
 
 

 

Młodzież/studenci


190  zł

Bilet ulgowy (do 14 lat)


170 zł

NOWOŚĆ

Organizator:

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Opiekę

pilota-kierowcy

Cena obejmuje: 

lunch pakiet –

sandwicz + woda

Przewodnika

Informator

Osoba dorosła:


210 zł

Budapeszt

Młodzież: 190 zł


Dzieci: 170 zł

PL

EN

RU

KONTAKT

DLA GRUP

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

FAQ

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

Ceny biletów:


*210 zł/190 zł/170zł

*Os. dorosła/młodzież i studenci/dzieci do 14 lat

 

BIURO:

 

ul. Kościuszki 10

34-500 Zakopane