REZERVATIONS

AND MORE INFORMATIONS:

 

+48 665 665 676

+48 500 700 554

 

rezerwacje@ototatry.pl

 

NOVELTY!

WADOWICE + OŚWIĘCIM

 

 

PROGRAMME: 

(5 terminów w sezonie: 17.07, 24.07, 31.07, 14.08, 21.08)

 

 
  • 7:30 Wyjazd z Zakopanego (17.07, 31.07, 14.08) lub 8:30 (24.07, 21.08)  zbiórka ok. 10  min wcześniej pod biurem 
  • Przyjazd do Wadowic, czas wolny ok. 2h – możliwość zwiedzenia Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, skosztowania słynnej „papieskiej” kremówki bądź odwiedzenia Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.
  • Przejazd do obozu Auschwitz – Birkenau – 3,5-godzinne zwiedzanie z przewodnikiem.  
  • Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 20.30.
 
NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY  to najbardziej rozpoznawalny symbol Holokaustu i miejsce ludobójstwa na świecie. Auschwitz to największy obóz koncentracyjny, jaki kiedykolwiek powstał. Wpisany został na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Tereny hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu -  Auschwitz oraz Birkenau.

 

AUSCHWITZ - Obóz w Oświęcimiu utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku. Początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Ostatecznie w obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi. Nigdy, w żadnym innym obozie lub ośrodku zagłady, esesmani nie wymordowali tak wielkiej liczby Żydów pochodzących prawie z całej okupowanej przez Niemców Europy. Nadal wiele osób jednak nie wie, że Polacy stanowili blisko 40% zarejestrowanych więźniów Auschwitz i że w obozie osadzeni też zostali i ginęli: Romowie, sowieccy jeńcy wojenni i więźniowie ponad dwudziestu narodowości.

 

BIRKENAU  - Obóz w Brzezince powstał niedaleko obozu koncentracyjnego Auschwitz dla masowej zagłady Żydów. Praktycznie w szczerym polu niezwykle ponury widok tworzą rzędy drewnianych baraków, w których podczas II wojny światowej przetrzymywano więźniów. Na samym końcu obozu zobaczyć można ruiny komór gazowych z krematoriami, naprędce likwidowanych przez Niemców pod koniec wojny.

 

 

WADOWICE - Miejsce urodzenia papieża Polaka – Jana Pawła II. Podczas zwiedzania można odwiedzić Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego bądź skosztować słynnej „papieskiej” kremówki. To tutaj zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu się modlił, służył do mszy św., a także przyjął sakrament bierzmowania  i odprawił mszę prymicyjną.

 

Dodatkowo płatne:

Bilet wstępu do muzeum Auschwitz Birkenau: 28 zł

( nie zaleca się zwiedzania obozu dzieciom do 14 r.ż.);

Dla chętnych:

Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II:

23 zł normalny,

18 zł ulgowy

 
 

 

Transport by air-conditioned coaches and buses

Pilot - driver support

The offer includes: 

Want more informations?

 

See Frequently Asked Questions

Młodzież: 85 zł


Dzieci: 80 zł

Adults:


90 PLN

WADOWICE + OŚWIĘCIM

Students:


85 PLN

Children (under 14 years old):


80 PLN

EN

CONTACT US

FAQ

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

NOVELTY

Trip organise:

Tickets:


*90 PLN/85 PLN/80PLN

*Adults/students/children under 14 years old