Spływ Polski
Nestville Park
Spływ przełomem Dunajca

Pieniński Park Narodowy widziany z Dunajca

 

Spływ Dunajcem to świetny sposób na zapoznanie się z największymi atrakcjami Pienińskiego Parku Narodowego. Wyruszając z przystani flisaków w Kątach (Sromowce Wyżne), zobaczymy m.in. Marcelową Górę, która jest wyłączona ze zwiedzania i nie prowadzi na nią żaden szlak turystyczny. Przepłyniemy jednym z dwóch oddzielnych koryt Dunajca, tworzących pośrodku dwukilometrową wyspę i zobaczymy Góry Aksamitki, w których miał się ukrywać legendarny Janosik.

 

Następnie nurt rzeki poprowadzi nas obok Czerwonego Klasztoru i zobaczymy perłę Pienin, czyli Trzy Korony. Tutaj właśnie zaczyna się Przełom, na który składa się 7 pętli i wspaniałe, ciągnące się wzdłuż monumentalne wzniesienia wapienne, których wysokość sięga nawet 300 metrów. Widok ten zapiera dech w piersiach, trzeba jednak zobaczyć to na własne oczy, aby zrozumieć, jak niezwykle to wszystko się prezentuje.

 

Nurt rzeki z reguły jest spokojny, jedynie miejscami przyspiesza swój bieg, aby znowu zwolnić. Specjalne tratwy złożone z pięciu czółen gwarantują pełne bezpieczeństwo zarówno w czasie spokojnego, jak i bardziej emocjonującego rejsu, kiedy nurt zwiększa swoją prędkość.

 

Wycieczka Przełomem Dunajca z OtoTatry

 

Spływ Dunajcem to wyjątkowy sposób, na zobaczenie prawdziwego cudu natury, jakim jest Przełom Dunajca. A to wszystko w towarzystwie flisaków, którzy opowiedzą nam najciekawsze historie i anegdoty związane z Przełomem wraz z lokalnymi legendami, na jego temat. Możesz wyruszyć na tę wyjątkową wycieczkę prosto z Zakopanego razem z OtoTatry!

 

Zapraszamy na wspaniałą podróż Dunajcem po najpiękniejszym regionie Polski i Słowacji!

Spływ OtoTatry

Do wyboru są 3 wycieczki jednodniowe, obejmujące spływ Dunajcem:

Pieniny są pasmem górskim, stanowiącym część Karpat, leżącym na terenie Polski i Słowacji. To, co czyni je wyjątkowymi to nie tylko Przełom Dunajca, ale także piękna i bardzo bogata flora i fauna. Miejsce to jest pod ścisłą ochroną przyrodniczą. Obecnie trwają konsultacje społeczne w sprawie wpisania Przełomu Dunajca na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO


• Spływ Dunajcem OtoTatry – cena 100zł (ulgowy bilet dla dzieci do 10 lat – 80 zł)
• Polski spływ Dunajcem – cena 120 zł (ulgowy bilet dla dzieci do 10 lat – 100 zł)
• Góralski Spływ Dunajcem – cena 140 zł (ulgowy bilet dla dzieci do 14 lat –120 zł 

Zakopane atrakcje – wybierz spływ Dunajcem!

 

Zakopane od Pienińskiego Parku Narodowego dzieli jedynie ok. 50 kilometrów. Dlatego warto wykorzystać pobyt w Tatrach, na przeżycie wspaniałej przygody, jaką jest spływ Przełomem Dunajca. OtoTatry oferują wycieczki jednodniowe, które pozwolą przeżyć niezapomniany spływ góralski w jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Zapewniamy transport do Niedzicy i do przystani flisackiej oraz z powrotem do Zakopanego.

 

 

Oprócz tego w czasie wolnym można zwiedzić ciekawe miejsca, takie jak np.:

  • Zamek w Niedzicy
  • Zabytkowy Kościółek w Dębnie 
  • Leśnica Chata Pieniny (Słowacja)
  • Nestville Park (Słowacja) – słowacka fabryka whiskey
Sływ Dunajcem- zamek w Niedzicy

Spływ Dunajcem Wycieczka – zobacz jeden z cudów natury!

 

Pieniński Przełom Dunajca to niezwykłe miejsce, które zachwyca malowniczymi widokami i wyjątkowym zjawiskiem. Dunajec odwraca bowiem w części Przełomu swój nurt o 180 stopni, płynąc przez pewien czas w odwrotnym kierunku do morza, aby w końcu zawrócić z powrotem. Tego typu zjawisko występuje jeszcze tylko w jednym miejscu na świecie. Jeśli dodamy do tego majestatyczne widoki, to nie trudno uwierzyć, że spływ Dunajcem uznawany jest za jedną z największych atrakcji nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie.

 

Spływ Przełomem Dunajca to przygoda, której warto doświadczyć. Turyści z całego świata przyjeżdżają zobaczyć ten wyjątkowy cud natury. Co ważne, można to zrobić w trakcie pobytu w Zakopanem. Wystarczy skorzystać z wycieczki Oto Tatry Spływ Dunajcem!

Spływ Dunajcem Zakopane

 

Góralski spływ Dunajcem z Zakopanego organizowany przez OtoTatry to pełna wrażeń około 9 – godzinna wycieczka. Wyjazd z Zakopanego ma miejsce we wczesnych godzinach porannych. Przy wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość zebrania turystów z miejsca ich zakwaterowania.

 

Warto przy tym mieć na uwadze, że sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. I jeśli chcemy zobaczyć pieniński cud natury, płynąc zakolami Dunajca, musimy zaplanować wycieczkę w tym właśnie okresie.

Co ciekawe, zupełnie inaczej wygląda Przełom Pieniński latem, a inaczej jesienią, kiedy kolorowe liście pokrywają drzewa rosnące wzdłuż całej trasy. Oba widoki są spektakularne, dlatego prawdziwi pasjonaci pięknych krajobrazów, powinni wziąć udział w spływie przynajmniej dwa razy, na początku lub w środku i pod koniec sezonu flisackiego.

 

Spływ Przełomem Dunajca – czas spływu i długość trasy

 

Długość trasy spływu zależy od wybranego wariantu wycieczki (słowacki lub polski):

  • Góralski spływ Dunajcem i Spływ Dunajcem OtoTatry (Słowacja) trasa z Majere do Leśnicy długość trasy 11 kilometrów, czas trwania spływu około 2 godzin.
  • Polski spływ Przełomem Dunajca (trasa Sromowce Wyżne – Szczawnica), długość trasy 15 kilometrów, czas trwania podróży to ponad 2 godziny.

Na ostateczny czas trwania spływu wpływa kilka czynników, takich jak np. pogoda czy stan wody, dlatego może się on wydłużyć do 3 godzin. Sama podróż jest wyjątkowa nie tylko ze względu na wspaniałe widoki i odwrotny nurt rzeki, ale także ze względu na znaczną różnicę poziomów, która wynosi aż 36 metrów.

 

Spływ Dunajcem zdjęcia

 

Wspaniałą pamiątką z podróży wartkim nurtem Dunajca, są zdjęcia ze spływu, które można zamówić u flisaka (sternika tratwy). Koszt takiego zdjęcia to zaledwie ok. 10 zł. Pamiętajmy o tym, że zdjęcie trzeba zamówić jeszcze na przystani flisackiej, przed rozpoczęciem spływu. Gotową fotkę otrzymamy po zakończeniu podróży i zejściu z tratwy.

Spływ Słowacja
Codziennie: 9.00 - 20.00
ul. Kościuszki 10, Zakopane

Codziennie: 9.00 - 20.00 ul. Kościuszki 10, Zakopane, tel. +48 665 665 676, biuro@ototatry.pl

 

Spływ Góralski

○ Dorośli - 140 

○ Dzieci do 10 lat - 100 zł

Zobacz szczegóły

○ Dorośli - 100 zł

○ Dzieci do 10 lat - 80 zł

Zobacz szczegóły

Spływ Polski

○ Dorośli - 120 

○ Dzieci do 10 lat - 100 zł

Zobacz szczegóły

Pieniny są pasmem górskim, stanowiącym część Karpat, leżącym na terenie Polski i Słowacji. To, co czyni je wyjątkowymi to nie tylko Przełom Dunajca, ale także piękna i bardzo bogata flora i fauna. Miejsce to jest pod ścisłą ochroną przyrodniczą. Obecnie trwają konsultacje społeczne w sprawie wpisania Przełomu Dunajca na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Słowacja spływ

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

ul. Kościuszki 10

34-500 Zakopane