AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram
Tarcza Finansowa

Spływ Dunajcem - chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

1. Ile wynosi czas trwania spływu?

 

Wycieczka obejmująca spływ Dunajcem organizowana przez Ototatry.pl trwa około 9 godzin.  Natomiast czas trwania spływu zależy od wybranego wariantu
 • Spływ OtoTatry trwa do 2 godzin.  

 • Polski spływ Przełomem Dunajca trwa ponad 2 godziny. 

W zależności od warunków atmosferycznych czas spływu Dunajcem może się wydłużyć do 2,5 godzin.
 
2. Jaka jest długość trasy?

 

Długość trasy Spływu zależy od wariantu wycieczki. Polski spływ Przełomem Dunajca liczy 15 kilometrów, natomiast Spływ OtoTatry (Słowacja) ma długość 11 kilometrów. Niezależnie od długości, obie trasy spływu są równie malownicze i atrakcyjne.

 

3. Spływ Dunajcem – gdzie się zaczyna?

 

W wariancie obejmującym Polski Spływ Przełomem Dunajca początek spływu ma miejsce w Sromowcach Wyżne, a kończy się w Szczawnicy. Spływ OtoTatry zaczyna się od przystani tratw Majere, a kończy w Leśnicy.

 

4. Czy organizujecie spływ kajakiem Dunajcem?
 
Tak, organizujemy zarówno spływ kajakiem Dunajcem, jak i spływ pontonem Przełomem Dunajca. Jeśli są Państwo zainteresowani tego typu formą turystyki, zapraszamy na wycieczkę Rafting Dunajec.

Pieniński Park Narodowy widziany z Dunajca

 

Spływ po Dunajcu to świetny sposób na zapoznanie się z największymi atrakcjami Pienińskiego Parku Narodowego. Wyruszając z przystani flisaków w Kątach (Sromowce Wyżne), zobaczymy m.in. Marcelową Górę, która jest wyłączona ze zwiedzania i nie prowadzi na nią żaden szlak turystyczny. Przepłyniemy jednym z dwóch oddzielnych koryt Dunajca, tworzących pośrodku dwukilometrową wyspę i zobaczymy Góry Aksamitki, w których miał się ukrywać legendarny Janosik.

 

Następnie nurt rzeki poprowadzi nas obok Czerwonego Klasztoru i zobaczymy perłę Pienin, czyli Trzy Korony. Tutaj właśnie zaczyna się Przełom, na który składa się 7 pętli i wspaniałe, ciągnące się wzdłuż monumentalne wzniesienia wapienne, których wysokość sięga nawet 300 metrów. Widok ten zapiera dech w piersiach, trzeba jednak zobaczyć to na własne oczy, aby zrozumieć, jak niezwykle to wszystko się prezentuje.

 

Nurt rzeki z reguły jest spokojny, jedynie miejscami przyspiesza swój bieg, aby znowu zwolnić. Specjalne tratwy złożone z pięciu czółen gwarantują pełne bezpieczeństwo zarówno w czasie spokojnego, jak i bardziej emocjonującego rejsu, kiedy nurt zwiększa swoją prędkość.

 

Wycieczka Przełomem Dunajca

z OtoTatry

 

Spływ Dunajcem to wyjątkowy sposób, na zobaczenie prawdziwego cudu natury, jakim jest Przełom Dunajca. A to wszystko w towarzystwie flisaków, którzy opowiedzą nam najciekawsze historie i anegdoty związane z Przełomem wraz z lokalnymi legendami, na jego temat. Możesz wyruszyć na tę wyjątkową wycieczkę prosto z Zakopanego razem z OtoTatry!

 

Zapraszamy na wspaniałą podróż Dunajcem po najpiękniejszym regionie Polski i Słowacji!

Zamek Niedzica
Zalew Czorsztyński
Widok na Jezioro Czorsztyńskie
Zapora Czorsztyn
Spływ Dunajcem
Zamek i Jezioro Czorsztyńskie
Zapora Czorsztyńska
Spływ Dunajcem + Niedzica
Sokolica Słowacja
Zapora Czorsztyńska
Kościół w Dębnie Podhalańskim

Spływ Dunajcem Zakopane

 

Spływ Przełomem Dunajca z Zakopanego organizowany przez OtoTatry to pełna wrażeń około 9 – godzinna wycieczka. Wyjazd z Zakopanego ma miejsce we wczesnych godzinach porannych. Przy wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość zebrania turystów z miejsca ich zakwaterowania.

 

Warto przy tym mieć na uwadze, że sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. I jeśli chcemy zobaczyć pieniński cud natury, płynąc zakolami Dunajca, musimy zaplanować wycieczkę w tym właśnie okresie.

Co ciekawe, zupełnie inaczej wygląda Przełom Pieniński latem, a inaczej jesienią, kiedy kolorowe liście pokrywają drzewa rosnące wzdłuż całej trasy. Oba widoki są spektakularne, dlatego prawdziwi pasjonaci pięknych krajobrazów, powinni wziąć udział w spływie przynajmniej dwa razy, na początku lub w środku i pod koniec sezonu flisackiego.

 

Spływ Przełomem Dunajca – czas spływu i długość trasy

 

Długość trasy spływu zależy od wybranego wariantu wycieczki (słowacki lub polski):

 • Spływ OtoTatry (Słowacja) trasa z Majere do Leśnicy długość trasy 11 kilometrów, czas trwania spływu około 2 godzin.

 • Polski Spływ Przełomem Dunajca  (trasa Sromowce Wyżne – Szczawnica), długość trasy 15 kilometrów, czas trwania podróży to ponad 2 godziny.

Na ostateczny czas trwania spływu wpływa kilka czynników, takich jak np. pogoda czy stan wody, dlatego może się on wydłużyć do 3 godzin. Sama podróż jest wyjątkowa nie tylko ze względu na wspaniałe widoki i odwrotny nurt rzeki, ale także ze względu na znaczną różnicę poziomów, która wynosi aż 36 metrów.

 

Spływ Dunajcem zdjęcia

 

Wspaniałą pamiątką z podróży wartkim nurtem Dunajca, są zdjęcia ze spływu, które można zamówić u flisaka (sternika tratwy). Koszt takiego zdjęcia to zaledwie ok. 10 zł. Pamiętajmy o tym, że zdjęcie trzeba zamówić jeszcze na przystani flisackiej, przed rozpoczęciem spływu. Gotową fotkę otrzymamy po zakończeniu podróży i zejściu z tratwy.

ZOBACZ RÓŻNICE

Spływ Dunajcem Cena - Niedzica Zamek

SPŁYW DUNAJCEM 

SUPER VIP 

 • bilet normalny

--- zł 

 • bilet ulgowy do 10 r.ż.

KUP BILET

- bilet normalny 200 zł / os.

- bilet ulgowy do 10 r.ż. 180 zł / os

 

Fabryka Nestville

SPŁYW DUNAJCEM

 VIP

 • bilet normalny

--- zł 

/ os.

 • bilet ulgowy do 10 r.ż.

--- zł 

/ os.

KUP BILET

- bilet normalny 180 zł / os.

- bilet ulgowy do 10 r.ż. 160 zł / os.

--- zł 

/ os.

/ os.

Strzałka

ZOBACZ RÓŻNICE

Spływ Dunajcem
 • bilet normalny od

140 zł 

/ os.

 • bilet ulgowy do 10 r.ż. od

120 zł 

/ os.

 • bilet ulgowy do lat 3 od

60 zł 

/ os.

KUP BILET

- bilet normalny od 140 zł / os.

- bilet ulgowy do 10 r.ż. od 120 zł / os.

- bilet ulgowy do 3 r.ż. od 60 zł / os.

 

Spływ Dunajcem na tratwach

OTOTATRY

SPŁYW DUNAJCEM

 • bilet normalny od

120 zł 

/ os.

 • bilet ulgowy do 10 r.ż. od

100 zł 

/ os.

 • bilet ulgowy do lat 3 od

50 zł 

/ os.

KUP BILET

- bilet normalny od 120 zł / os.

- bilet ulgowy do 10 r.ż. od 100 zł / os.

- bilet ulgowy do 3 r.ż. od 50 zł / os.

 

Pieniny są pasmem górskim, stanowiącym część Karpat, leżącym na terenie Polski i Słowacji. To, co czyni je wyjątkowymi to nie tylko Przełom Dunajca, ale także piękna i bardzo bogata flora i fauna. Miejsce to jest pod ścisłą ochroną przyrodniczą. Obecnie trwają konsultacje społeczne w sprawie wpisania Przełomu Dunajca na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

• Spływ Dunajcem OtoTatry – trasa z miejscowości Majere ( Słowacja ) do Leśnica ( Słowacja ), czas spływu 1,5 h

Polski Spływ Dunajcem – trasa z miejscowości Sromowce Wyżne ( Polska ) do Szczawnicy ( Polska ), czas spływu 2,15 h

Do wyboru są 2 wycieczki jednodniowe, obejmujące spływ:

Zakopane atrakcje – wybierz spływ Dunajcem!

 

Zakopane od Pienińskiego Parku Narodowego dzieli jedynie ok. 50 kilometrów. Dlatego warto wykorzystać pobyt w Tatrach, na przeżycie wspaniałej przygody, jaką jest spływ Przełomem Dunajca. OtoTatry oferują wycieczki jednodniowe, które pozwolą przeżyć niezapomniany spływ góralski w jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Zapewniamy transport do Niedzicy i do przystani flisackiej oraz z powrotem do Zakopanego.

 

 

Oprócz tego w czasie wolnym można zwiedzić ciekawe miejsca, takie jak np.:

 • Zamek w Niedzicy (dodatkowo płatne) 

 • Zabytkowy Kościółek w Dębnie 

 • Leśnica Chata Pieniny (Słowacja)

Sływ Dunajcem- zamek w Niedzicy

Spływ Dunajcem Wycieczka – zobacz jeden z cudów natury!

 

Pieniński Przełom Dunajca to niezwykłe miejsce, które zachwyca malowniczymi widokami i wyjątkowym zjawiskiem. Dunajec odwraca bowiem w części Przełomu swój nurt o 180 stopni, płynąc przez pewien czas w odwrotnym kierunku do morza, aby w końcu zawrócić z powrotem. Tego typu zjawisko występuje jeszcze tylko w jednym miejscu na świecie. Jeśli dodamy do tego majestatyczne widoki, to nie trudno uwierzyć, że spływ Dunajcem uznawany jest za jedną z największych atrakcji nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie.

 

Spływ Przełomem Dunajca to przygoda, której warto doświadczyć. Turyści z całego świata przyjeżdżają zobaczyć ten wyjątkowy cud natury. Co ważne, można to zrobić w trakcie pobytu w Zakopanem. Wystarczy skorzystać z wycieczki Oto Tatry Spływ Dunajcem!

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

Spływ Dunajcem
OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski

SPŁYW DUNAJCEM OTOTATRY / POLSKI SPŁYW DUNAJCEM

SPŁYW DUNAJCEM VIP / SPŁYW DUNAJCEM SUPER VIP

OFERTA STANDARDOWA

OFERTA VIP