Pomost Jezioro Szczyrbskie

Gwarancja uczciwości

 

Biuro wycieczek jednodniowych OtoTatry to legalnie działająca firma. Organizujemy wycieczki na terenie Polski jak i za granicą. Naszym priorytetem jest zadowolony Klient.

Miłość do natury !

 

Każdy z nas kocha piękne widoki. Natura i potęga gór to jedne z piękniejszych połączeń, dlatego bez pośpiechu i bez skracania czasu realizujemy każdy punkt wycieczki. 

Dorośli - 80 zł

 

Dzieci do lat 10 - 70 zł

 

Dzieci do lat 3 - GRATIS

Jaskinia Bielska +

Szczyrbskie Jezioro

KUP ONLINE

Ubezpieczenie

zapewnia

Bilet na wieżę widokową

w Krynicy Zdroju

MENU

Instagram
Facebook
OtoTatry- logo

Cena obejmuje: 

Ubezpieczenie indywidualne

NNW + KL

Opiekę

pilota-kierowcy

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Jaskinia Bielska i Jezioro Szczyrbskie - Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

Wycieczka- Jaskinia Bielska
Jezioro połącJezioro i Jaskinia Bielskazone z Jaskinią Bielską

1. Czy w jaskini będę potrzebował dodatkowo latarki?

Nie ma potrzeby zabierania ze sobą latarki, Jaskinia Bielska jest oświetlona.

 

2. Jak należy się ubrać ?

W jaskini temperatura waha się między 5,5 stopnia a 6.2 dlatego należy ubrać się ciepło, wziąć ze sobą ciepły polar bądź kurtkę. Wskazane jest również wygodne obuwie.

 

3. Czy można robić zdjęcia w Jaskini Bielskiej ?

W jaskini obowiązuje ogólny zakaz robienia zdjęć. Jednakże istnieje możliwość dokupienia dodatkowej opcji jaką jest robienie zdjęć wewnątrz, koszt to 10 €.

"Jezioro jest najpiękniejszym i najbardziej wyrazistym elementem krajobrazu. To oko ziemi, w które zaglądając, mierzymy głębię własnej natury"

Szczyrbskie Jezioro położone jest w Tatrach Wysokich, jest drugim co do wielkości jeziorem po stronie słowackiej i znajduje się na wysokości 1346 m n.p.m. na tak zwanym Szczyrbskim Tarasie. Jezioro to porównywane jest do znanego nam dobrze Morskiego Oka. Leży na podobnej wysokości, jest jednak mniejsze, jego powierzchnia to 19.76 ha.

 

Na południowym brzegu jeziora możemy znaleźć drewniany mostek, przez niektórych nazwany molem. Stojąc na nim możemy przypatrywać się pięknej panoramie Tatr, a w pobliżu znajduje się przystań dla kajaków i łódek, które w 2008 roku powróciły na jezioro. Przez około 100 lat były one atrakcją turystyczną tego miejsca.

 

Spacer wokół Jeziora to dobry pomysł na spędzenie czasu wolnego, którego mamy aż 2 godziny. To w zupełności wystarcza na pokonanie dystansu wokół. Obszar ten jest magiczny, poza pięknymi widokami zachwyca również bogactwem roślinności górskiej. Jaskinia Bielska i Jezioro to ciekawe połaczenie dwóch różniących się od siebie miejsc. Każde z nich inaczej prezentuje nam piękno natury.

Jezioro Szczyrbskie ziJaskinia Bielska

 Jaskinia Bielska miejsce koncertu

 

Interesującym miejscem w Jaskini Bielskiej jest jedna z komór nazwana Salą Koncertową, bowiem miejsce to ma doskonałą akustykę. Z tego powodu od jakiegoś czasu organizowane są tutaj koncerty muzyki poważnej.

Usłyszeć można tam również ciekawe melodie, które powstają na skutek spadania kropli wody na powierzchnię podziemnego jeziora.

 

Podczas zwiedzania, które zajmuje 70 minut pokonujemy różnicę poziomów 125 m, a cała dostępna trasa dla turystów ma 1370 m i liczy ponad 800 stopni. Trasa prowadzi przez korytarze i komory, w których zobaczyć możemy niewielkie jeziorka i wodospady. Jaskinia Bielska składa się także z komór, a one mają nawet swoje nazwy: Dom Wielkich Wodospadów, Złote Jeziorko, Piekło, Długi Korytarz, Zbójnicka, Sala Palmowa, Sala Koncertowa, Przepaść Głodowa, Gaj Kaktusowy.

 

Jadąc na wycieczkę należy pamiętać o odpowiednim ubiorze bowiem w jaskini temperatura waha się pomiędzy 5 a 6.3 °C, a wilgotność względna to 90-97%. Aby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca w latach 30 zamknięto dolną część jaskini, aby była ona  stale wypełniona lodem.  Sutkiem tego było wietrzenie mrozowe nacieków oraz skał w górach częściach. Warto również dodać, że  w przeciągu całego roku temperatura waha się od –2,2 do +5,1 °C.

Jaskinia Bielska wewnątrz

Jaskinia Bielska znajduje się w Tatrach Wysokich na Słowacji, na północnym stoku Kobylego Wierchu, uznawana jest za narodowy pomnik przyrody  charakteryzuje się wyjątkowo bogatą szatą naciekową, podziwiać możemy interesujące formy wapienne, stalaktyty, stalagmity i draperie.

 

Wejście do Jaskini Bielskiej znajduje się na wysokości 972 m n.p.m., od dawnych czasów było ono znane lokalnym mieszkańcom lecz na wejście w głąb zdecydowali się dopiero w 1881 r. trzej mieszkańcy Białej Spiskiej. Rok po tym zdarzeniu jaskinie częściowo udostępniono zwiedzającym. W roku 1896 jaskinie oświetlona elektrycznie co umożliwiło dalsze przeszukiwania, w wyniku czego poznano jej dodatkowe partie liczące w sumie 3829 m w poziomie i 168 m w pionie.  W 1979 r Jaskinia Bielska została uznana za chroniony zabytek przyrody.

Jaskinia Bielska - jedyna jaskinia w Tatrach Wysokich,

do której można wejść!

Jaskinia Bielska

Pierwszy etap wycieczki:  JASKINIA BIELSKA

Jezioro Szczyrbskie

Odbiór z okolic miejsca zakwaterowania i komfort jazdy

 

Odbiór z najblizszego przystanku autobusowego w pobliżu miejsca zakwaterowania (na terenie Zakopanego, oraz Kościeliska. Posiadamy samochody, busy, autokary w bardzo dobrym stanie technicznym, na bieżąco serwisowane i przygotowane do każdych warunków na drodze.

Rezerwacja bez ryzyka 

 

W przypadku warunków pogodowych, które uniemożliwiają wyjazd i udział w wycieczce, biuro zwraca pieniądze za zakupione bilety ONLINE.

 

PROGRAM

 

(Jaskinia Bielska + Szczyrbskie Jezioro)

 

 

1. Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych

 

2. Jaskinia Bielska- zwiedzanie (około 70 minut)

 

3. Przejazd nad Jezioro Szczyrbskie i czas wolny (około 2 h)

 

4. Powrót do Zakopanego w godzinach popołudniowych

Drugi etap wycieczki: Jezioro Szczyrbskie

Dlaczego podróż z OtoTatry?

Instagram

BIURO CZYNNE:

poniedziałek - piątek → 9.00 - 17.00

ADRES → Spyrkówka 7a, 34-500 Zakopane

REZERWACJA I INFORMACJE:

Infolinia czynna codziennie → 7.00- 22.00

TELEFON →  459 595 981

E-MAIL →  biuro@ototatry.pl

Facebook
Twitter