wycieczki jednodniowe OtoTatry Zakopane

REZERWUJ WYCIECZKI

Instagram
Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Facebook
OtoTatry- logo
TripAdvisor
TripAdvisor
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
OtoTatry- logo

w Tatrach Wysokich, do której można wejść!

Jaskinia Bielska, jedyna jaskinia

Jaskinia Bielska znajduje się w Tatrach Wysokich na Słowacji, na północnym stoku Kobylego Wierchu, uznawana jest za narodowy pomnik przyrody  charakteryzuje się wyjątkowo bogatą szatą naciekową, podziwiać możemy interesujące formy wapienne, stalaktyty, stalagmity i draperie. Wejście do Jaskini Bielskiej znajduje się na wysokości 972 m n.p.m., od dawnych czasów było ono znane lokalnym mieszkańcom lecz na wejście w głąb zdecydowali się dopiero w 1881 r. trzej mieszkańcy Białej Spiskiej. Rok po tym zdarzeniu jaskinie częściowo udostępniono zwiedzającym. W roku 1896 jaskinie oświetlona elektrycznie co umożliwiło dalsze przeszukiwania, w wyniku czego poznano jej dodatkowe partie liczące w sumie 3829 m w poziomie i 168 m w pionie.  W 1979 r Jaskinia Bielska została uznana za chroniony zabytek przyrody.

Jaskinia Bielska w Tatrach Wysokich
Wycieczki jednodniowe

  PROGRAM  WYCIECZKI JASKINIA BIELSKA

KUP ONLINE

Jaskinia Bielska

bilet normalny: 100 zł

bilet ulgowy do lat 10: 80 zł

bilet ulgowy do 3 r.ż.: 1 zł

REZERWUJ WYCIECZKĘ

1. Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych

08.00

2. Jaskinia Bielska - zwiedzanie (około 70 minut)

10.30

3. Przejazd nad Jezioro Szczyrbskie i czas wolny ok. 1,5 h

12.30

4. Powrót do Zakopanego w godzinach popołudniowych

14.30

5. Planowany przyjazd do Zakopanego

16.30

WYCIECZKA JASKINIA BIELSKA ORGANIZOWANA W SEZONIE WYSOKIM: WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA

  OPIS ATRAKCJI - JASKINIA BIELSKA 

Wycieczka do Jaskini Bielskiej

Podczas zwiedzania, które zajmuje 70 minut pokonujemy różnicę poziomów 125 m, a cała dostępna trasa dla turystów ma 1370 m i liczy ponad 800 stopni. Trasa prowadzi przez korytarze i komory, w których zobaczyć możemy niewielkie jeziorka i wodospady. Jaskinia Bielska składa się także z komór, a one mają nawet swoje nazwy: Dom Wielkich Wodospadów, Złote Jeziorko, Piekło, Długi Korytarz, Zbójnicka, Sala Palmowa, Sala Koncertowa, Przepaść Głodowa, Gaj Kaktusowy.

Jadąc na wycieczkę należy pamiętać o odpowiednim ubiorze bowiem w jaskini temperatura waha się pomiędzy 5 a 6.3 °C, a wilgotność względna to 90-97%. Aby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca w latach 30 zamknięto dolną część jaskini, aby była ona  stale wypełniona lodem.  Sutkiem tego było wietrzenie mrozowe nacieków oraz skał w górach częściach. Warto również dodać, że  w przeciągu całego roku temperatura waha się od –2,2 do +5,1 °C.

 JASKINIA BIELSKA MIEJSCE KONCERTU

 

Interesującym miejscem w Jaskini Bielskiej jest jedna z komór nazwana Salą Koncertową, bowiem miejsce to ma doskonałą akustykę. Z tego powodu od jakiegoś czasu organizowane są tutaj koncerty muzyki poważnej. Usłyszeć można tam również ciekawe melodie, które powstają na skutek spadania kropli wody na powierzchnię podziemnego jeziora.

JASKINIA BIELSKA

Pierwszy etap wycieczki:  

Jezioro Szczyrbskie

Drugi etap wycieczki:

Szczyrbskie Jezioro położone jest w Tatrach Wysokich, jest drugim co do wielkości jeziorem po stronie słowackiej i znajduje się na wysokości 1346 m n.p.m. na tak zwanym Szczyrbskim Tarasie. Jezioro to porównywane jest do znanego nam dobrze Morskiego Oka. Leży na podobnej wysokości, jest jednak mniejsze, jego powierzchnia to 19.76 ha.

 

Na południowym brzegu jeziora możemy znaleźć drewniany mostek, przez niektórych nazwany molem. Stojąc na nim możemy przypatrywać się pięknej panoramie Tatr, a w pobliżu znajduje się przystań dla kajaków i łódek, które w 2008 roku powróciły na jezioro. Przez około 100 lat były one atrakcją turystyczną tego miejsca.

Jezioro Szczyrbskie wycieczka jednodniowa

Jezioro Szczyrbskie

Spacer wokół Jeziora to dobry pomysł na spędzenie czasu wolnego, którego mamy aż 2 godziny. To w zupełności wystarcza na pokonanie dystansu wokół. Obszar ten jest magiczny, poza pięknymi widokami zachwyca również bogactwem roślinności górskiej. Jaskinia Bielska i Jezioro to ciekawe połączenie dwóch różniących się od siebie miejsc. Każde z nich inaczej prezentuje nam piękno natury.

 

"Jezioro jest najpiękniejszym i najbardziej wyrazistym elementem krajobrazu. To oko ziemi, w które zaglądając, mierzymy głębię własnej natury"

Jezioro Szczyrbskie w Tatrach Wysokich

WAŻNE INFORMACJE

przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. 

→ w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie

→ prosimy także pamiętać o odpowiednim, wygodnym obuwiu oraz ciepłej odzieży

→ organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

Wycieczki jednodniowe

Gwarancja uczciwości

 

Biuro wycieczek jednodniowych OtoTatry to legalnie działająca firma. Organizujemy wycieczki na terenie Polski jak i za granicą. Naszym priorytetem jest zadowolony Klient.

Miłość do natury !

 

Każdy z nas kocha piękne widoki. Natura i potęga gór to jedne z piękniejszych połączeń, dlatego bez pośpiechu i bez skracania czasu realizujemy każdy punkt wycieczki. 

Odbiór z okolic miejsca zakwaterowania i komfort jazdy

 

Odbiór z najbliższego przystanku autobusowego w pobliżu miejsca zakwaterowania (na terenie Zakopanego, oraz Kościeliska. Posiadamy samochody, busy, autokary w bardzo dobrym stanie technicznym, na bieżąco serwisowane i przygotowane do każdych warunków na drodze.

1. Czy w jaskini będę potrzebował dodatkowo latarki?

Nie ma potrzeby zabierania ze sobą latarki, Jaskinia Bielska jest oświetlona.

 

2. Jak należy się ubrać ?

W jaskini temperatura waha się między 5,5 stopnia a 6.2 dlatego należy ubrać się ciepło, wziąć ze sobą ciepły polar bądź kurtkę. Wskazane jest również wygodne obuwie.

 

3. Czy można robić zdjęcia w Jaskini Bielskiej ?

W jaskini obowiązuje ogólny zakaz robienia zdjęć. Jednakże istnieje możliwość dokupienia dodatkowej opcji jaką jest robienie zdjęć wewnątrz, koszt to 10 €.

Rezerwacja bez ryzyka 

 

W przypadku warunków pogodowych, które uniemożliwiają wyjazd i udział w wycieczce, biuro zwraca pieniądze za zakupione bilety ONLINE.

 

Dlaczego podróż z OtoTatry?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

SPŁYW DUNAJCEM

SPACER W KORONACH DRZEW

WIEDEŃ Z ZAKOPANEGO

Polski Fundusz Rozwoju
UNIQA
OtoTatry
Instagram

BIURO CZYNNE:

poniedziałek - piątek → 9.00 - 19.00

ADRES → ul. Kościuszki 25, 34-500 Zakopane

REZERWACJA I INFORMACJE:

Infolinia czynna codziennie → 7.00- 22.00

TELEFON →  +48 665 665 676

E-MAIL →  biuro@ototatry.pl

Facebook
Twitter
Wycieczka - Jaskinia Bielska

CENA ZAWIERA 

→ przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od frekwencji)

→ opiekę pilota lub kierowcy

→ ubezpieczenie indywidualne NNW + KL

OPCJONALNIE PŁATNE 

→ bilety do Jaskini Bielskiej: 12€/ osoba dorosła 11€/ studenci i osoby 60+ 6€/ dzieci 6- 15 r. ż. oraz osoby niepełnosprawne

Szczyrbskie Jezioro
Jaskinia Bielska i Jezioro Szczyrbskie wycieczka
Jezioro Szczyrbskie na Słowacji