AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram

 

Rafting Dunajcem - chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

 

1. Ile trwa dojazd z Zakopanego na spływ Dunajcem (wycieczka rafting Zakopane)?

 

Dojazd na rafting po Dunajcu, z Zakopanego do miejsca rozpoczęcia spływu, trwa zazwyczaj około jednej godziny, czyli około 2 godzin w obie strony. 

 

2. Ile osób może popłynąć jednym pontonem na spływie Dunajcem?

 

Dopuszczalna liczba osób w pontonie zależy od jego wielkości. W raftingu Dunajcem używane są zarówno pontony 6-8 osobowe, jak i 10-12 osobowe.

 

3. Rafting kajaki Dunajcem – ile osób może płynąć w kajaku?

 

Wszystko zależy od liczby miejsc w kajaku. Dostępne są kajaki jedno, dwu, trzy, a nawet czteroosobowe. O chęci skorzystania z raftingu kajakiem najlepiej poinformować wcześniej.

 

4. Nie umiem pływać – czy mogę wziąć udział w raftingu po Dunajcu?

 

Oczywiście, że tak! Brak umiejętności pływania nie jest żadną przeszkodą w spływie Dunajcem. Każdy uczestnik raftingu na Dunajcu wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną i kask. Poza tym trasa spływu Dunajcem jest łatwa i bezpieczna, nie niesie ze sobą praktycznie żadnego większego ryzyka. Dlatego rafting Polska – spływ Dunajcem to atrakcja, w której spokojnie mogą brać udział osoby nieumiejące pływać.

 

5. Jaki jest minimalny wiek dziecka, które można zabrać na spływ Dunajcem?

 

Zaleca się, aby na rafting po Dunajcu zabierać dzieci w wieku około 3 lat, chociaż zdarzają się i 2-letnie maluchy. Pod uwagę należy wziąć charakter dziecka, czy po prostu będzie w stanie spokojnie przesiedzieć w pontonie około 2 godziny. Pamiętać należy również o tym, że dzieci muszą być pod czujną opieką osób dorosłych.

 

6. Czy w czasie spływu Dunajcem można robić zdjęcia i kręcić filmy?

 

Tak, w trakcie raftingu po Dunajcu można robić pamiątkowe zdjęcia i filmiki. Nie mogą być one jednak wykorzystywane w sposób komercyjny (zarobkowy), ponieważ w takiej sytuacji należy wcześniej uiścić odpowiednią opłatę do Pienińskiego Parku Narodowego. Oprócz tego przy fotografowaniu czy filmowaniu należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu przed ewentualnym zalaniem (uczestnicy raftingu Dunajcem otrzymują specjalne wodoszczelne opakowania).

 

7. Co w sytuacji załamania pogody, czy rafting po Dunajcu zostaje przerwany?

 

Spływy po Dunajcu są prowadzone przez doświadczonych flisaków, którzy obserwują pogodę. W przypadku nagłych zmian np. burzy czy gwałtownego deszczu, flisacy przybijają do brzegu, aby przeczekać załamanie aury i następnie kontynuują spływ.

PFR

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

FAQ

Rafting Dunajcem Zakopane

Dlaczego wycieczka z biurem OtoTatry?

Miłość do natury!

 

Każdy z nas kocha piękne widoki. Natura i potęga gór to jedne z piękniejszych połączeń, dlatego bez pośpiechu i bez skracania czasu realizujemy każdy punkt wycieczki.

Odbiór z okolic miejsca zakwaterowania i komfort jazdy

 

Odbiór z najblizszego przystanku autobusowego w pobliżu miejsca zakwaterowania (na terenie Zakopanego, Kościeliska). Posiadamy samochody, busy, autokary w bardzo dobrym stanie technicznym, na bieżąco serwisowane i przygotowane do każdych warunków na drodze

Gwarancja uczciwości

 

Biuro wycieczek jednodniowych OtoTatry to legalnie działająca firma. Organizujemy wycieczki na terenie Polski jak i za granicą. Naszym priorytetem jest zadowolony Klient.

Rezerwacja bez ryzyka 

 

W przypadku warunków pogodowych, które uniemożliwiają wyjazd i udział w wycieczce, biuro zwraca pieniądze za zakupione bilety ONLINE.

 

Transport w obie strony
Miłość do natury
Gwarancja uczciwości
Rezerwacja bez ryzyka

Spływ Dunajcem warto przeżyć w gronie przyjaciół albo wspólnie z rodziną, dzieląc radość i fantastyczne emocje towarzyszące raftingowi na Dunajcu. Dlatego spływ pontonowy Dunajcem to wręcz idealny sposób na rodzinną wycieczkę, której z pewnością żadne dziecko nie zapomni. Równie dobrze będą bawić się dorośli, ponieważ nikt nie pozostaje obojętny na niepowtarzalne piękno przełomu Dunajca i pozostałych cudów Pienin!

 

Zapraszamy na rafting Zakopane. Organizujemy zarówno przejazd do Pienińskiego Parku Narodowego na start spływu pontonem, jak i powrót do stolicy polskich Tatr! A oprócz raftingu Dunajcem uczestnicy wycieczki mogą liczyć na jeszcze inne ciekawe atrakcje!

Spływ Dunajcem pontonem – dla dorosłych i dzieci!

Rafting Dunajcem Trasy

Rafting po Dunajcu

Dorośli - 130 zł

 

 

Dzieci do 10 lat - 110

KUP ONLINE

Rafting na Dunajcu dostępny jest w dwóch wariantach – polskim lub słowackim. Słowacki rozpoczyna się w Majere i kończy w Leśnicy. Spływ Polski to rafting – Szczawnica, który rozpoczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy. Sam rafting Dunajec trwa około 2 godzin, wypełnionych świetną zabawą, szczyptą adrenaliny i wyjątkowymi widokami.

 

Uczestnicy spływu Dunajcem mogą podziwiać nie tylko Trzy Korony i wspaniałe ponad 150-letnie drzewa, ale także niezwykle spektakularny przełom Dunajca, gdzie aż 7 zakoli rzeki płynie pomiędzy formacjami skalnymi mierzącymi nawet do 300 metrów wysokości – budzącymi w każdym olbrzymi respekt dla sił matki natury.

Kajaki Dunajec – rafting Polska

Rafting Dunajec Pieniny

Cena obejmuje: 

Komfortowe autokary

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Opieka pilotaOpieka pilota - rafting dunajec

Opiekę

pilota-kierowcy

Bilety na spływ

Bilety na spływ kajakiem/pontonem

Ubezpieczenie indywidualne

Ubezpieczenie indywidualne

NNW + KL

Bilety do parku

Bilety do Pienińskiego

Parku Narodowego

Nieodłącznym elementem raftingu Dunajcem jest ciągle żywy folklor flisacki, który ma w tym regionie bardzo bogatą tradycję. Pienińscy flisacy to najczęściej górale pochodzący z okolicznych miejscowości, dlatego doskonale znają wszystkie legendy oraz historie związane z Dunajcem i Pieninami. Ich opowieści pozwalają zerknąć za kurtynę tajemnic, jakie skrywa jeden z najpiękniejszych rejonów Europy! Tym samym spływ Dunajcem pontonem z flisakami to nie tylko pełen wrażeń rafting po Dunajcu, ale także niezapomniana wycieczka krajoznawcza ze wspaniałymi przewodnikami!

 

Spływ Dunajcem – rafting z prawdziwym flisakiem!

Niezbędne rzeczy na przebranie:

 

 • koszulka,

 • spodenki,

 • obuwie najlepiej wiązane lub sandały

 • ręcznik

 • w zimne i wietrzne dni kurtkę, najlepiej wodoodporną

Dunajec - Majere

Zapewniamy:

 

 • Profesjonalny sprzęt (kask, kamizelkę, wiosło),

 • Opiekę ratownika,

 • Wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego,

 • Informację krajoznawczą,

 • Opakowania wodoszczelne na aparaty,

 • Przebieralnie po spływie.

 

Rafting Dunajec to atrakcja, której po prostu nie można sobie odmówić. Jest to bowiem idealna okazja do przeżycia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju! Przy czym jest to również świetny sposób na rozpoczęcie przygody z kajakarstwem i raftingiem górskim.

 

Wszystko za sprawą stosunkowo niewielkiej trudności spływu Dunajcem, który w 6-stopniowej klasyfikacji rzek górskich pod względem trudności, określany jest jako WW1-2. Świadczy to o tym, że drogę płynięcia pontonu czy kajaku można obrać w łatwy sposób, nie ma tutaj większych przeszkód do ominięcia, fale są raczej łagodne, a bystrza występują rzadko i nie są zbyt gwałtowne. Tym, co czyni rafting Dunajcem wyjątkowym, jest odwrotny bieg rzeki oraz spore różnice poziomów, wynoszące nawet 36 metrów!

 

Rafting Dunajec – wspaniała przygoda w Pieninach  

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gX74_zvEcoU

Rafting Dunajec zachód słońca

 

PROGRAM

 

1. Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych (odbiór osób z        punktów odbioru. Istnieje możliwość odbioru z miejsc zakwaterowania,  po wcześniejszym ustaleniu).

 

2. Spływ pontonem lub kajakiem Przełomem Dunajca (czas: ok 2                      godziny)

3. Niedzica - (czas wolny ok. 1,5 godziny) W tym czasie można                          dodatkowo zwiedzić do wyboru:

 •   Zamek w Niedzicy

 •   Zapora zbiornika Czorsztyńskiego

 •   Park linowy

 •   Park miniatur zabytków Podtatrza

 •   Park miniatur "Śladami objawień Matki Bożej"

   lub odwiedzić Karczmę Browar "Zadyma"

 

4. Zabytkowy Kościółek w Dębnie Podhalańskim (czas ok. 20 minut) 

 

Rafting Dunajec

 aktywnie spędzony dzień na łonie natury

Rafting jest turystyczną odmianą spływu rzecznego, jest on dość popularną, aktywną formą rozrywki na rzece Dunajec, która jest wizytówką Pienin, Szczawnicy oraz Niedzicy. Trasa raftingu, tak samo jak spływ tratwami biegnie wzdłuż granicy polsko-słowackiej w głębokim kanionie wzdłuż takich szczytów jak Sokolica, Trzy Korony.

 

Trasa raftingu na rzece Dunajec nie jest ani wymagająca ani niebezpieczna. Każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku czy też sprawności fizycznej. Odrobinę mocniejszych wrażeń przysparzają bystrza z falami oraz szybko płynące nurty. Na spokojnych zaś odcinkach podziwiać można piękno natury oraz jej bogactwo. Jedna z największych atrakcji Europy. Spływ odbywa się na specjalnie przystosowanych pontonach lub kajakach. 

 

 

Rafting Dunajec
OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski