AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram

WIEDEŃ Z ZAKOPANEGO

całodniowa wycieczka do jednej z najpiękniejszych stolic

 
 
Położona nad Dunajem stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych zostało w 2001 roku wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Pod koniec XVIII wieku tworzyli tu najsłynniejsi kompozytorzy nie tylko tamtych czasów, czego dowodem jest określenie klasycy wiedeńscy, są tak wspólnie określani Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven.

 

OPIS ATRAKCJI

Ogrody i pałac Schonbrunn

 

PROGRAM 

 

 

(sezonie letnim wycieczka organizowana jest w każdą ŚRODĘ)

 

 

1. Wyjazd z Zakopanego 4.00

 

2. Przyjazd do Wiednia ok. 10:00

 

3. Przejazd do Pałacu i ogrodów Schönbrunn (ok. 1,5h)

 

4. Czas wolny w centrum (ok. 1,5h)

 

5. Spacer po centrum z przewodnikiem przez Plac Karola, Hofburg, Kohlmarkt i Graben do Katedry Św. Szczepana

 

6. Przejazd Ringiem, przy którym mieszczą się najważniejsze zabytki miasta, pod Dom Hundertwassera

 

7. Przejazd do ogrodów Belwederu

 

8. Planowany powrót do Zakopanego ok. 00.00.

Organizator:

Przejazd komfortowym

autokarem 

Opiekę

wykwalifikowanego pilota

Cena obejmuje: 

Lunch pakiet 

kanapka + woda

Ubezpieczenie

KL i NNW

Przewodnika

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

Młodzież: 210 zł


Dzieci: 190 zł

OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski

FAQ

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

Stephansplatz - WIedeń
Wiedeń z Zakopanego

Ring jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic Wiednia. Przy niej mieszczą się najważniejsze zabytki austriackiej stolicy. Ring jak pierścień otacza całe historyczne centrum. Aleja została bowiem wybudowana na miejscu dawnych murów miejskich, które wyburzono w XIX wieku. Chociaż w zasadzie celem powstania Ringstrasse było uniemożliwienie poddanym buntu przeciwko władzy, okazało się, że nowa ulica to elegancki bulwar oddany w pełni do użytku mieszkańcom Wiednia. Stanęły tu najpiękniejsze pałace w całym mieście oraz wiele budynków użyteczności publicznej. Jedną z pierwszych atrakcji, jaką zobaczymy po przejechaniu Ringiem jest Dom Hundertwassera – nietypowa kamienica wyróżniająca się ciekawymi barwami oraz nieregularnymi kształtami, zbudowana przez słynnego architekta o tymże właśnie imieniu.

 

Kiedy już skończymy podziwiać to fikuśne dzieło ówczesnej architektury czeka nas zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Tutaj mamy okazję zwiedzić i wysłuchać ciekawostek na temat reprezentacyjnego Placu Karola czy Hofburgu, który to uważany jest z najważniejszy obiekt zabytkowy we Wiedniu. Jest to dawna siedziba rodu Habsburgów, mająca juz około 700 lat. Obiekt jest imponujący, a jego powierzchnia przekracza 240 tysięcy m2. Posiada on aż 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi oraz muzeów, kaplic, ogrodów, bibliotek i innych pomieszczeń. Kolejne atrakcje, które czekają w centrum austriackiej stolicy to Kohlmarkt, Graben oraz Katedra Św. Szczepana.

Wiedeń nocą

Letnia rezydencja cesarzowej Sisi to najpopularniejsza atrakcja miasta. Nazywany "wiedeńskim Wersalem" zachwyca reprezentacyjnym gmachem, inspirowanym posiadłością Ludwika XIV. Służył członkom dynastii Habsburgów i ich znamienitym gościom. Obecnie udostępniony zwiedzającym pełni rolę jednego z najważniejszych austriackich zabytków - został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Charakteryzuje go wyjątkowe bogactwo dekoracji architektonicznych, malowideł ściennych, złoceń oraz przepięknych mozaikowych podłóg. Przy pałacu funkcjonuje również ogród zoologiczny i palmiarnia. Schönbrunn to również kompleks parkowy w stylu francuskim z labiryntem wykonanym z bukszpanu.

 

Belweder to największy skarb Wiednia i jeden z najpiękniejszych obiektów barokowych na świecie. Został stworzony dla księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, w pierwszej połowie XVIII wieku. Na całość składają się dwapałace i ogród. Dolny Belweder oraz Górny Belweder, są dziełami architekta Johanna Lukasa von Hildebrandta. Ogród stworzony został natomiast przez Dominique’a Girarda i charakteryzuje się francuskim stylem, w którym znajdziemy różnego rodzaje posągi w tym sfinksy, fontanny oraz niezliczone ilości roślinności.

Wiedeń wycieczka całodniowa

WIEDEŃ

KUP ONLINE

 

 Dorośli - 245 zł

 

 Studenci, młodzież, emeryci - 225 zł

 

 Dzieci do 14 roku życia - 205 zł 

Dodatkowo płatne:

 

• Pałac Schonbrunn: 16,00€ dorośli; 11,50€ dzieci i młodzież 6-18 lat, 14,50€ studenci (na podstawie kart: Euro26,    ISIC, ITIC), osoby niepełnosprawne; bezpłatnie dzieci do 6 lat;

• Obiad ok. 12€.

 

 

Warunki:

 

• Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.

• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.