AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram

Budapeszt z Zakopanego

poznaj najciekawsze zakątki tego miasta

 

PROGRAM

(w sezonie letnim wycieczka organizowana jest w każdy PIĄTEK)

 

 

• Wyjazd z Zakopanego 4:00

 

• Przyjazd do Budapesztu ok. 10:00

 

• Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, przejazd Aleją Andrassyego, Wzgórze Gellerta, Wzgórze Zamkowe (Zamek Królewski, kościół Macieja), bazylika św. Stefana

 

• Rejs statkiem po Dunaju (ok. 60 min)

 

• Wyjazd do Zakopanego ok. 18:00

 

• Planowany powrót do Zakopanego ok. północy

Dodatkowo płatne:

 

• Rejs po Dunaju - 10€;

• Bazylika 200 HUF;

• Obiad ok. 3000 HUF.

 

Wskazówki podróżnicze:

• 1 000 HUF = ok. 15 zł.

Warunki:

 

• Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników może nastąpić najpóźniej na 1 dzień        przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00.

• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Budapeszt Plac Bohaterów

   Dorośli - 240 zł

 

   Studenci, młodzież, emeryci - 220 zł

 

   Dzieci do 14 roku życia- 200 zł 

Parlament to niekwestionowany symbol Budapesztu. Powstał na przełomie XIX i XX wieku. Neogotycka perełka jest po dziś dzień siedzibą rządu węgierskiego, a dodatkowo przechowywane są tu węgierskie klejnoty koronacyjne. Potężne wymiary budynku (268 m x 123 m) sprawiają, iż jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych, ale również jeden z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie.

 

Pod koniec zwiedzania będą Państwo mieli okazję zobaczyć najatrakcyjniejsze miejsca Budapesztu z perspektywy pokładu statku. Godzinny rejs po Dunaju będzie idealnym zwieńczeniem tego atrakcyjnego dnia.

Parlament w Budapeszcie
Rejs statkiem Budapeszt

Wzgórze Zamkowe jest najstarszą i najbardziej atrakcyjną częścią Budapesztu. To właśnie tu przez wieki znajdowała się siedziba władców węgierskich, którzy nie szczędzili grosza by pokazać swoje bogactwo. Zabytkowy charakter miasta najbardziej podkreśla Zamek Królewski, którego początki sięgają XIII wieku i słynny kościół Macieja - jedna z najpiękniejszych świątyń na Węgrzech. Turystów zachwycają nie tylko monumentalne budowle, ale również uliczki budańskiej starówki, pełne uroku i tajemnic.


Katedra św. Stefana to jedna z najważniejszych świątyń węgierskich. Nie bez powodu nosi właśnie to imię – święty Stefan to patron Węgier, a w bazylice jest przechowywana najważniejsza węgierska relikwia, zmumifikowana dłoń świętego. Zachwyca nie tylko swą potęgą, ale również kunsztem wykonania.

 

Plac Bohaterów jest położony na krańcu słynnej Alei Andrassyego, a od roku 1929 jest ozdobiony monumentalnym pomnikiem Millenium, symbolizującym ponad tysiącletnią historię państwa węgierskiego.

 

Wzgórze Gellerta to najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie. Zawdzięcza ono swoją nazwę św. Gellertowi (Gerardowi), który w połowie XI wieku miał tu zakończyć życie męczeńską śmiercią. Potężne wzgórze zabudowane jest pozostałościami austriackiej fortecy wzniesionej w 1850 roku, zaś całość zwieńczona jest 40 metrowym pomnikiem Wolności powstałym po II Wojnie Światowej. Kompleks ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Budapeszt to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast w Europie. Urokliwe położenie nad Dunajem, wspaniałe wzgórza Budy pełne źródeł geotermalnych, ciekawa historia i bogata architektura sprawia, że do stolicy naszych bratanków corocznie ściągają rzesze turystów z całego świata.

 

Zamek Vajdahunyad wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku podobnie jak pomnik milenijny był symbolem tysiąclecia Węgier. Budynek charakteryzuje ogromna różnorodność architektoniczna, gdyż zamierzeniem autora projektu było połączenie dwudziestu zróżnicowanych stylistycznie zamków, pałaców i kościołów w spójną całość. Zamiar udał się znakomicie i dziś zamek należy do żelaznych punktów każdej wycieczki do Budapesztu.

Budapeszt z Zakopanego
Budapeszt z Zakopanego Kościół Macieja
Parlament - Budapeszt

Organizator:

Transport komfortowym autokarem

Opiekę

wykwalifikowanego pilota

Cena obejmuje: 

Lunch pakiet 

(kanapka + woda)

Ubezpieczenie KL i NNW

Młodzież: 190 zł


Dzieci: 170 zł

OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

FAQ

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

BUDAPESZT

KUP ONLINE