NOWOŚĆ!

Kraków + Wieliczka

 

 

PROGRAM: 

(od 17 czerwca do 12 września)

 
  • 8:00 Wyjazd z Zakopanego – zbiórka ok. 15 min wcześniej pod biurem 
  • Przyjazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli (2,5 h – trasa turystyczna).
  • Przejazd do Krakowa, zwiedzanie z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan (2h). 
  • Czas wolny w Krakowie w okolicach Rynku Głównego ( ok. 1h – 1,5h).
  • Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 20.00 .
 
KRAKÓW  to jedno z najstarszych miast naszego kraju, dawna stolica Polski o ponad tysiącletniej historii. Przyciąga bogactwem zabytków i niepowtarzalną atmosferą. Wielowiekowa przeszłość przenika do głębi niemal w każdym zakątku miasta będącym jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. To tutaj przechadzali się królowie i  rozkwitała kultura naszego kraju. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść najbardziej znaną, a przy tym najpiękniejszą trasą w Krakowie - Trasą Królewską, biegnącą od Barbakanu poprzez Rynek na Wawel, który stanowi prawdziwą perełkę wśród polskich zabytków. Na wzgórzu wawelskim znajdują się pamiątki początków państwa polskiego, gdyż historia Wawelu łączy się nierozerwalnie z początkami naszej państwowości. O wadze tego miejsca świadczą nie tylko wydarzenia historyczne ale również niesamowita i dostojna architektura, która ukazuje kunszt ówczesnych budowniczych. W Katedrze Wawelskiej miejsce wiecznego spoczynku znaleźli królowie Polski, Józef Piłsudski a także wiele innych ważnych dla historii Polski osobistości.

 

RYNEK GŁÓWNY I KOŚCIÓŁ MARIACKI - Największy i zdecydowanie jeden z najpiękniejszych w Europie. Wytyczony w XIII w. na obszarze 4 hektarów, otoczony urokliwymi kamieniczkami i centralnie położonymi Sukiennicami jest miejscem, w którym od wieków skupia się życie kulturalne miasta. Krakowski rynek ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe oraz społeczne. To tutaj można podziwiać perełki historycznej architektury, spotkać sympatycznego lajkonika i posłuchać słynnego hejnału. Ponad rynkiem wznosi się majestatyczna bazylika Mariacka, która słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z jej wieży co godzinę możemy usłyszeć, jak odgrywany jest hejnał mariacki.

 

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE  - Najstarsze polskie przedsiębiorstwo produkcyjne, od XIII w. aż do 1996 r. wydobywano w niej sól. Kopalnia została wpisana w 1978 roku jako jeden z dwóch pierwszych polskich  zabytków ( wraz z miastem Kraków) na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turystów przybyłych do Kopalni zachwycają nie tylko misternie wykute korytarze, ale przede wszystkim urocze przykłady sztuki rzeźbiarskiej z kaplicą legendarnej założycielki kopalni, świętej Kingi. Udostępniony dla turystów odcinek znajduje się na głębokości od 64-135 m pod powierzchnią ziemi. Przemieszczając się między poziomami kopalni mamy do pokonania ok. 800 schodów. Temperatura w kopalni wynosi od 14 do 16 °C, w związku z czym należy się odpowiednio ubrać. 

 

 

 

 

Dodatkowo płatne:

OBOWIĄZKOWO (opłata w biurze lub pilotowi):

Bilet wstępu do kopalni:

64zł/69* zł dorośli,

46/51* zł  dzieci/uczniowie/emeryci/renciści,

bezpłatnie dzieci do 4 lat. (*01.07.2019 – 31.08.2019)              

DLA CHĘTNYCH:

Możliwość fotografowania lub filmowania w Kopalni - 10 zł;

Kościół Mariacki:

10 zł - bilet normalny,

5 zł - bilet ulgowy;

Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie:

12 zł - bilet normalny,

7 zł - bilet ulgowy.

 
 

 

Organizator:

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Opiekę

pilota-kierowcy

Cena obejmuje: 

Przewodnik po Krakowie

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

Młodzież/studenci:


80 zł

Bilet ulgowy (do 14 lat):


75 zł

Informator

Osoba dorosła:


85 zł

Kraków + Wieliczka

Młodzież: 85 zł


Dzieci: 80 zł

PL

EN

RU

KONTAKT

DLA GRUP

FAQ

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

NOWOŚĆ

Ceny biletów:


*85 zł/85 zł/80zł

*Os. dorosła/młodzież i studenci/dzieci do 14 lat

 

BIURO:

 

ul. Kościuszki 10

34-500 Zakopane