AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram

 

PROGRAM WYCIECZKI

 ( BRAMA W GORCE + ZWIEDZANIE SZCZAWNICY + WIZYTA W BACÓWCE)

 

 

1. Wyjazd z Zakopanego i okolic w godzinach porannych.


2. Spacer w koronach drzew oraz zwiedzanie podziemi i naziemnych pawilonów Bramy w Gorce (ok. 2,5h).

 

3. Przejazd do Szczawnicy - czas wolny na zwiedzanie miasteczka (ok. 2h).

 

4. Wizyta w Bacówce.

 

5. Powrót do Zakopanego późnym popołudniem.

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze brama w Gorce to aż 6 hektarów nowocześnie zagospodarowanych gruntów w dolinie Potoku Mały Kowaniec, które pozwalają na nowo odkryć piękną faunę i florę tutejszej okolicy. Otulina Gorczańskiego Parku Narodowego to miejsce z niesamowitym potencjałem, które z pewnością zachwyci wielbicieli przyrody.

 

Ścieżka ma długość około 1 metra. Jest to trasa, którą każdy, niezależnie od wieku i formy jest w stanie przebyć. Także najmłodsi oraz osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą swobodnie przemieszczać się po ścieżce.

 

Atrakcja Brama w Gorce to idealna alternatywa turystyczna dla osób, które na Podhalu szukają czegoś więcej niż stoki narciarskie, spacery po Krupówkach czy kąpiele w basenach termalnych. Nieodkryte jeszcze trasy Gorczańskiego Parku Narodowego będą wymarzonym miejscem spacerów dla spragnionych dziewiczej przyrody osób.

 

Ciekawostką jest fakt, że nowo powstała Brama w Gorce pozwoli zapanować nad pozbawionym dyscypliny poruszaniem się po lasach tutejszego parku. Dzięki jej istnieniu przybyli Goście będą mogli bezpiecznie i z dbałością o gorczańską faunę i florę przemieszczać się po najciekawszych zakątkach jakie oferuje to miejsce. Wizyta tutaj to przyjemność i pożyteczna lekcja szacunku dla natury.

 
 

 

BRAMA W GORCE - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W PIGUŁCE

 

Kulig Zakopane góry
Kulig przez las
Panorama Tatr - kulig w Zakopanem
Kulig saniami 8- osobowymi
Kulig w saniach
Kulig widokowy

Brama w Gorce - galeria zdjęć

Transport na kulig

Transport w obie strony

Cena obejmuje: 

SPACEREM SPOD NIEBA AŻ DO PODZIEMI

 

W miejscowości Waksmund, być może niewielu znanej lecz niezwykle urokliwej i cichej, powstało unikalne miejsce - Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

 

Uwielbiany spacer w koronach drzew to tylko jedna z atrakcji tej wycieczki. Kilometrowa przechadzka w obłokach, nad szumiącym potokiem Mały Kowaniec zachwyci miłośników przyrody, którzy z 2 wież widokowych będą mogli podziwiać piękną panoramę lasów i gór. Jednak kolejne punkty przekonają o tym, ile to miejsce ma do zaoferowania.

 

Z samych szczytów drzew Brama w Gorce sprowadza nas aż do podziemi. Tutejsza ścieżka zapozna nas z życiem codziennym górskich zwierząt. Przygotowane w tunelu podziemnym prezentacje zachwycają swoją naturalnością i łatwością przekazu.

 

Pawilony przyrodniczo-edukacyjne to specjalne miejsca, w których czekają wyjątkowe i wspaniale odwzorowane ekspozycje służące poszerzaniu wiedzy o Gorcach, ich historii i kultury.

 

 

ZWIEDZANIE SZCZAWNICY

 

Położona nad Dunajcem, malownicza miejscowość uzdrowiskowa to genialny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia. Brama w Gorce stanowi intensywną część tej wycieczki, a w Szczawnicy będzie można już na spokojnie pospacerować, kupić pamiątki lub odpocząć na Promenadzie szczawnickiej, gdzie ławeczek, kawiarni oraz pięknych widoków nie brakuje.

 

Obowiązkowym punktem, który należy odwiedzić jest Park Górny z zachwycającymi zabytkami, placem Dietla oraz pijalnią wód. Szczególnie to ostatnie miejsce zasługuje na odwiedziny - podczas pobytu w górach należy bowiem wykorzystać każdą możliwość zadbania o własne zdrowie!

 

Jeśli widoki z Brama w Gorce okazały się niewystarczające, tutaj istnieje możliwość wyjazdu koleją krzesełkową na Palenicę aby podziwiać uroki Małych Pienin. Najbardziej znana w Szczawnicy ulica Zdrojowa to także miejsce warte odwiedzenia. Tutejsza architektura i zabytkowe budynki z pięknie namalowanymi godłami pozwolą przenieść się w czasie. Nie bez powodu mówi się, że Szczawnica to takie “Zakopane Pienin”, tyle, że mogące pochwalić się dużo piękniejszą zabudową!

 

 

WIZYTA W BACÓWCE

 

Wycieczka jednodniowa Brama w Gorce ma nieco edukacyjny charakter, głównie ze względu na zamysł i przygotowanie tego miejsca. Aby pokazać jeszcze więcej tradycyjnej strony naszego regionu, zapraszamy podczas powrotu do wizyty w prawdziwej Bacówce!

 

Tutaj będzie można skosztować świeżo przygotowanych oscypków różnego rodzaju, a także dokonać zakupu.

 

Klimat tego miejsca pozwoli poczuć i zrozumieć jak wygląda codzienne życie i praca prawdziwych Górali.


 

 

 

 

 

Kulig saniami

Dorośli - 

 

Dzieci do lat 10 -

 

Dzieci do lat 3 - 

Poronin
KULIG

Brama w Gorce

Kulig

KUP ONLINE

Rodziny z dziećmi

 

Niesamowite widoki, ekspozycje, możliwość zabawy i obejrzenia filmów edukacyjnych to gwarancja udanego dnia całej rodziny.

Zakochani

 

Brama w Gorce gwarantuje możliwość wypicia kawy i skosztowania potraw przy niezapomnianych widokach.

 

 

 

Wycieczki szkolne

 

Chętnie zorganizujemy wyjazd dla młodzieży szkolnej. Najbardziej owocna nauka odbywa się przecież przez praktykę.

 

 

Miłośnicy Gór

 

Niezależnie od wieku na pewno z chęcią odbędą lekcję powtórkową z przyrody. Tym bardziej, że odbywa się ona w bajecznym miejscu.

 

 

Każdego, bo zwyczajnie ma wiele do zaoferowania. W naszej ofercie wycieczki jednodniowe Zakopane, stawiamy na opcję all inclusive. Brama w Gorce zdecydowanie temu odpowiada.

KOGO ZAINTERESUJE BRAMA W GORCE?

Transfer komfortowym busem
Wyjątkowy kulig
Kup bilet- kulig
Kup bilet- kulig

Otaczający teren wyróżnia się doskonałym przygotowaniem na wizyty turystów. Tutaj nie można mówić o nudzie! Architektura tego miejsca zachwyca już z daleka. Spacer gwarantuje niezapomniane wrażenia i pamiątki w postaci fantastycznych ujęć fotograficznych.

 

Najważniejsze i innowacyjne w porównaniu z istniejącymi już ścieżkami jest to, że Brama w Gorce proponuje Spacer nie tylko w koronach drzew!

 

Przygotowana przez Gospodarzy ścieżka wiedzie w górę, aż po wierzchołki drzew, następnie po ziemi aż do podziemnego tunelu. Na każdym poziomie zwiedzania czekają specjalne punkty, z których czerpać można garściami:

 

 → 2 wieże widokowe to możliwość podziwiania cudownych pejzaży górskich i leśnych. Tylko Brama w Gorce może pochwalić się kawiarnią w punkcie widokowym. Już żadna kawa nie będzie smakowała tak, jak wypita w tym miejscu

 

→ place zabaw (rekreacji przyrodniczej) poprzez zastosowanie innowacyjnych urządzeń zachęcają nawet najmłodszych Gości do edukacji

 

→ wielofunkcyjna sala kinowa - film w środku lasu? Brama w Gorce daje nawet taką możliwość

 

→ pawilon edukacyjno-przyrodniczy - każdy, kto poza pięknymi widokami i aktywną formą wypoczynku chce odświeżyć swoje informacje w zakresie przyrody lub poznać tajniki Gorczańskiego Parku Narodowego, będzie zachwycony tym miejscem. Tu natura wychodzi naprzeciw człowieka i ukazuje swoje tajniki. 
 

 

 

 

TRADYCYJNIE I SMACZNIE

 

 

 

 

 

KREATYWNIE I Z DUCHEM CZASU

Jak wygląda Brama w Gorce? Program wycieczki jest tak zorganizowany, aby dostarczyć naszym Klientom jak najwspanialszych przeżyć, w jak największym komforcie!

Brama w Gorce - miejsce, gdzie drzemie przygoda

Kulig Zakopane - Tatrzańśki
Kulig Tatrzański

NOWOCZESNY PRZEKAZ WŚRÓD DZIKIEJ PRZYRODY

 

 

Brama w Gorce to jedyny w Polsce punkt turystyczny, w którym zastosowane rozwiązania techniki idealnie wkomponowują się w otaczającą dziewiczą przyrodę i ułatwiają poznanie jej od środka. W pawilonach edukacyjnych przygotowano bowiem ekspozycje multimedialne, warsztatowe, a nawet salę kinową, w której dzięki ciekawym ekranizacjom będzie można zapoznać się z fauną i florą Gorczańskiego Parku Narodowego.

Pierwsze i jedyne centrum przyrodniczo-edukacyjne w Polsce, jest już dostępne w ofercie wycieczek jednodniowych! Gorczański Park Narodowy widziany z trzech poziomów! Takie cuda tylko z nami, dostępne przez cały rok!

 

Miejsce, jakiego jeszcze nie było oraz spacer, który gwarantuje niebiańskie widoki, sportowe doznania i dużą dawkę pożytecznej wiedzy. Gorce - przepiękne pasmo Beskidu Zachodniego podziwiane z koron drzew, a także tajniki przyrody ukazane w podziemiach tutejszych lasów!

 

Brama w Gorce to zdecydowany HIT jeśli chodzi o aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

 

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

BRAMA W GORCE: JEDYNA TAKA ŚCIEŻKA W POLSCE

Kulig Zakopane
OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski

KREATYWNIE I Z DUCHEM CZASU

Na miejscu dostępna jest restauracja, która zachwyca smacznymi, lokalnymi daniami. Po odbyciu spaceru z koron drzew aż do podziemi, możliwość zjedzenia tradycyjnego posiłku nabiera dużego znaczenia.

 

Brama w Gorce może pochwalić się także własną Bacówką, która oferuje tradycyjne produkty regionalne, a wizytę w niej umilą mieszkające tu owce.