KUP ONLINE

KRAKÓW + WIELICZKA

Ubezpieczenie

zapewnia

Ubezpieczenie

zapewnia

Opis wycieczki:

 
Wyjazd z Zakopanego w godzinach porannych
(odbiór z miejsc zakwaterowania)
Sprawdź główne punkty odbioru na terenie Zakopanego i okolic

FAQ

MENU

Instagram
Facebook
OtoTatry- logo

Młodzież: 85 zł


Dzieci: 80 zł

Kraków wycieczka jednodniowa

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

Bilet do Wieliczki

Opiekę  wykwalifikowanego pilota + przewodnik po Krakowie

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Organizator:

   Dorośli: 135 zł

 

   Studenci,  młodzież, seniorzy 65+: 120 zł

 

   Dzieci do 6 roku życia: GRATIS

Cena obejmuje: 

Wycieczka do Krakowa z Zakopanego
Kopalnia soli w Wieliczce
Wycieczka do Krakowa z Zakopanego - Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Historia kopalni sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiekt górniczy. W 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze Starym Miastem i zabytki Kazimierza zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rynek Głowny w Krakowie
Wawel wycieczka jWycieczka do Krakowa z Zakopanegoednodniowa

Kraków to jedno z najstarszych miast naszego kraju, dawna stolica Polski o ponad tysiącletniej historii. Przyciąga bogactwem zabytków i niepowtarzalną atmosferą. Wielowiekowa przeszłość przenika do głębi niemal w każdym zakątku miasta będącym jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. To tutaj przechadzali się królowie i rozkwitała kultura naszego kraju. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść najbardziej znaną, a przy tym najpiękniejszą trasą w Krakowie - Trasą Królewską, biegnącą od Barbakanu poprzez Rynek na Wawel, który stanowi prawdziwą perełkę wśród polskich zabytków. Na wzgórzu wawelskim znajdują się pamiątki początków państwa polskiego, gdyż historia Wawelu łączy się nierozerwalnie z początkami naszej państwowości.

 

Kraków + Wieliczka 

wycieczka jednodniowa z Zakopanego 

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Instagram

BIURO CZYNNE:

poniedziałek - piątek → 9.00 - 17.00

ADRES → Spyrkówka 7a, 34-500 Zakopane

REZERWACJA I INFORMACJE:

Infolinia czynna codziennie → 7.00- 22.00

TELEFON →  459 595 981

E-MAIL →  biuro@ototatry.pl

Facebook
Twitter

Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest polskim symbolem narodowym i kulturowym. Szczególną rolę w historii Państwa Polskiego pełni zwłaszcza Katedra Wawelska będąca przez czterysta lat kościołem polskich władców. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Katedra jest także nekropolią najwybitniejszych polskich bohaterów narodowych.

 

Z Wawelu przejdziemy przez krakowskie planty do najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i na Rynek Główny, który był największym rynkiem średniowiecznej Europy. Na Rynku Głównym zobaczymy najbardziej charakterystyczne dla Krakowa zabytki, takie jak: Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieżę ratuszową, czy stare kamienice usytuowane wokół rynku. Zwiedzimy również Bazylikę Mariacką, która słynie z pięknego gotyckiego ołtarza autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła usłyszymy hejnał mariacki, odgrywany co godzinę.

Dodatkowo płatne:

 

• Kopalnia Soli w Wieliczce: 87 zł dorośli/ 77 zł studenci do 26 r.ż., emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 69 zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna /GRATIS dzieci do 4 lat 

 

• Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 22 zł dorośli (+12 zł audio w języku obcym)/ 15 zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+8 zł audio w języku obcym)

 

• Kościół Mariacki: 15 zł dorośli/ 8 zł seniorzy 60+, dzieci 8+, młodzież, studenci, posiadacze Karty Dużej Rodziny/ GRATIS dzieci do lat 8

 

• Kanapka: 10 zł

 

Warunki:

 

UWAGA: Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia do Kopalni to 30x20x20cm.

 

Zwiedzanie kopalni w języku angielskim – tylko w miarę wolnych miejsc: 119 zł dorośli/ 109 zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 99 zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

 

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

PROGRAM 

(wycieczka organizowana w sezonie letnim: PIĄTEK)

 

 

1. Wyjazd z Zakopanego - 08.00

 

2. Spotkanie z przewodnikiem na Placu Matejki, zwiedzanie Krakowa - 10.30 (2,5 h)

 

3. Czas wolny - 13.00

 

4. Wyjazd z Krakowa - 15.00

 

5. Planowany przyjazd do Wieliczki - 16.00

 

6. Zwiedzanie Kopalni Soli - 16.45

 

7. Wyjazd z Wieliczki - 19.30

 

8. Planowany przyjazd do Zakopanego - 21.30