AXA
Twitter
Facebook

REZERWACJE

I INFORMACJE:

 

+48 665 665 676

 

biuro@ototatry.pl

BIURO CZYNNE:

 

Codziennie

9.00 - 20.00

 

Kościuszki 10

34-500 Zakopane

 

Instagram

Planujesz relaks w wodach termalnych?

Zadzwoń lub napisz, a odbierzemy Cię z miejsca zakwaterowania i dowieziemy na wybrane Termy.

 

 

W ofercie transfer do Term Chochołowskich, Term Bania, Term Bukowina oraz Gorący Potok w Szaflarach.

Wybierasz się na Termy i chcesz wcześniej zakupić bilet?

Zapraszamy do naszego biura na ulice Kościuszki 10, Zakopane.

 

W sprzedaży bilety jednodniowe, 3 godzinne, bilety OPEN (całodniowy lub 4 godzinny) oraz bilety wieczorne.

BILETY DO

TERM CHOCHOŁOWSKICH

Basen w termach Chochołowskich

Termy Zakopane: oferta do najciekawszych miejsc na Podhalu

gdzie zaznać możesz chwili relaksu w wodach termalnych z korzyścią

dla zdrowia i ciała. 

TERMY ZAKOPANE - RELAKS W TERMACH GORĄCY POTOK 

 

Gorący Potok to kompleks kilkunastu basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową, gdzie temperatura wynosi 34-40 sc. Udostępnione jest 21 różnych niecek basenowych, w których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji są baseny o różnej charakterystyce- masaże wodne i gejzery, fontanny, zjeżdżalnie park linowy,  ścianka wspinaczkowa oraz strefa dla dzieci. Ze względu na temperaturę wody relaks w gorącym potoku jest możliwy także w zimowe dni. 

 

 

STREFA SAUN - TERMY ZAKOPANE


W miejscu tym dostępna jest również strefa saun, w której można zaznać chwili relaksu. Dostępna jest sauna sucha, sauna parowa i sauna infrared. Jako uzupełnienie termalnego relaksu w strefie SPA istnieje możliwość skorzystania z: kąpieli w nieckach z wodą o zwiększonej zawartości siarki, kąpieli borowinowych, masaży oraz z zabiegów kosmetycznych

 

TERMY ZAKOPANE - RELAKS W TERMACH SZAFLARY

 

 

Termy Szaflary do dyspozycji oddają cztery baseny z woda termalną wysokozmineralizowaną. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38 °C i pochodzi  z odwiertu IG1. Posiadają dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne baseny, trzy torową zjeżdżalnią rodzinną oraz brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci.Baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu , np. ławki do masażu, bicze wodne , jeżyki, gejzery oraz urządzenia do masażu karku oraz części barkowej. Dla osób spragnionych wrażeń do dyspozycji również zjeżdżalnia o długości ponad 55 m.

 

Woda w basenach ma unikalny i zróżnicowany skład fizykochemiczny, podwyższoną twardość i niską zasadowość oraz całą masę składników mineralnych ważnych dla zdrowia takich jak: potas, sód, magnez, wapń, żelazo, siarka. Dlatego kąpiel w wodach o takich parametrach i z takim zasobem minerałów wpływa korzystnie na nasz organizm: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, stabilizuje tętno, eliminuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, przyspiesza rekonwalescencję po zabiegach, poprawia przemianę materii.

STREFA LECZNICZA- kąpiel w wodzie termalnej z korzyścią dla zdrowia

 

Woda solankowo jodowana i siarkowa mają dobroczynny  wpływ na skórę, na stawy oraz na układ krwionośny. Pomagają także w leczeniu cukrzycy, miażdżycy i problemów reumatycznych. Na Gości Term Chochołowskich czekają: beczki termalne z surową wodą termalną (temperatura 36 °C oraz basen termalny z wodą solankową jodowaną ( temperatura 32 °C)

 

Kąpiele siarczkowe  dzięki zawartosci wody o lekko kwasny odczynie  doprowadzają do zmiękczenia naskrórka oraz jego przebudowy. Okresla się to dzialaniem keratoplastycznym, wspomaga ono leczenie chorób skóry takich jak np. atopowe zapalenie skóry. Relaks w wodach siarkowych działa również na chrząstkę stawową, co pomaga w leczeniu chorób reumatycznych, choroby zwyrodnieniowej stawów, dyskopatie oraz inne.

Biuro OtoTatry oferuj bilety do czterech miejsc pełnych relaksu na terenie Podhala

TERMY ZAKOPANE - SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ 

TERMY ZAKOPANE 

 chwila odpoczynku dla ciała i ducha

TERMY ZAKOPANE - RELAKS W AQUA PARK

 

 

Aqua Park w Zakopanem dysponuje licznymi atrakcjami takimi jak: baseny termalne, balneologia, strefa saun, grota solna, kręgielnia, sala zabaw, gym & fitness i aqua fitness. 

 

Basen rekreacyjny z trzema torami pływackimi to zdecydowanie miejsce dla aktywnych osób. Wyposażony jest w tory pływackie oraz część rekreacyjna, gdzie znajduje się gejzer powietrzny denny oraz bicze wodne, które pomagają odzyskać siły witalne, łagodzą bóle krzyża i karku, modelują sylwetkę i poprawiają wygląd skóry. Temperatura wody to 29-32 C

Drugi basen rekreacyjny dostosowany jest do potrzeb dzieci jak i osób dorosłych. Stanowi świetne miejsce do zabawy i rekreacji całej rodziny. Wyposażony w kaskady i wicze wodne, gejzery, przeciwprąd, masaż scienny- denny i leżaki podwodne. Temperatura wody to 29-32 C, głębokość 1.3 m, długość 40 m.

Termy Chochołów

TERMY ZAKOPANE - RELAKS W TERMACH CHOCHOŁOWSKICH

 

 

Termy Chochołowskie to miejsce pełne atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. Dysponują one ponad 30-stoma basenami i beczkami z wodą o różnej specyfice, miejscem do hydromasażu, strefa leczniczą z surową wodą solankowo jodowaną oraz siarkową. Coś dla mniejszych Gości: rwąca rzeka, siatka do wspinaczki oraz gejzery wodne. Dodatkowym atutem jest możliwość relaksu na świeżym powietrzu nawet w mroźne dni, ponieważ woda w basenach ma temperaturę od 32-36 stopni

 

SAUNARIUM - TERMY ZAKOPANE

 

W Chochołowskich Termach znajduje się również największe saunarium na Podhalu. Posiada ono przeszkloną saunę widokową dzięki czemu podczas chwil relaksu można również podziwiać piękno Tatr. Oferują: sauny suche, saunę bio z jałowcem, łaźnie parowe i aromatyczne, saunę na podczerwień oraz Góralską Chatę gdzie odbywają się wydarzenia specjalne. Goście mają możliwość ochłodzić się w beczce chłodzącej, w zewnętrznej i wewnętrznej niecce z zimną wodą bądź korzystając z lodopadu.

 

STREFA BASENOWA - TERMY CHOCHOŁOWSKIE

 
Termy Chochołowskie dzielą się na dwie strefy: strefę basenową i leczniczą. Dzięki temu każdy może wykorzystać czas spędzony w termach w najbardziej przyjazny dla siebie sposób. Sama strefa basenowa to nie tylko świetne miejsce do kąpieli, ale także wspaniała okazja do rozrywki i to zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Znajdziemy tam bowiem zjeżdżalnie wodne – w tym olbrzymia zjeżdżalnia z zapadnią, basen statek czy plac zabaw dla dzieci.

Dla każdego człowieka zdrowie jest czymś bardzo cennym, dlatego warto skorzystać z tego co oferuje nam natura. Termy Zakopane to woda bogata w minerały. Woda zamknięta pomiędzy warstwami skał pochłania liczne związki chemiczne, które mają duży wpływ na nasz organizm. 

SAUNARIUM - TERMY ZAKOPANE

 

Sauna sucha (fińska) - temperatura w środku wynosi od 75- 100 °C, wilgotność natomiast wynosi tylko 10%. Ciało nagrzewa się równomiernie nie powodując strefy przegrzania wokół źródła ciepła. Korzystanie z sauny suchej powoduje odprężenie i redukuje bóle mięśniowe, a także przyspiesza proces leczenia. Kuracja wzmacnia układ immunologiczny, skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniem w początkowym jej stadium. Pocenie się, które w tej temperaturze jest nieuniknione działa na organizm oczyszczająco, powoduje pozbycie się niepotrzebnych związków, obniża stężenie cholesterolu oraz wspomaga w pozbyciu się nadmiaru wody.

STREFA SAUN - TERMY ZAKOPANE

 

Aqua Park wyposażony jest w saunę fińską, biosaunę, saunę solankową, łaźnie parową, kabinę zimową i pokój relaksacyjny.

 

Biosauna to odmiana sauny fińskiej gdzie temperatura jest niższa (65 sC), a wilgotność powietrza większa (35%). Korzystnie działa na układ nerwowy, rozluźnia i pobudza go jednocześnie. Wpływa korzystnie na osoby z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Zwana również sauną aromatyczną ze względu na automatyczne dozowanie substancji zapachowych podczas seansu, który trwa 12-20 minut.

 

Łaźnia parowa to miejsce gdzie wilgotność powietrza ma od 90- 100%, a temperatura od 40 - 45 sC co powoduje szybsze oczyszczanie organizmu oraz lepsze wchłanianie się kosmetyków pielęgnacyjnych. Dlatego tuż przed ostatnim seansem zaleca się stosowanie olejków, balsamów a także odżywek do włosów


 

Kabina zimowa zalecana jest głównie osobom, które przykładają dużą uwagę na zdrowy i ładny wygląd ciała. Niska temperatura 10-15 st C i wilgotność powietrza 45-55 % wspomagają szybkie spalanie nagromadzonego tłuszczu i w znaczny stopniu zmniejszają cellulit. Korzystanie z kabiny zimowej ma korzystny wpływ na stan zdrowia.

 

Termy Zakopane AquaPark

Zewnętrzny basen termalny rekreacyjno- leczniczy dzięki swojej temperaturze wody (32 sc) umożliwia zabawę na świeżym powietrzu nawet gdy temperatura powietrza jest niska. Wyjątkowy skład chemiczny wody ( wapń, sód, magnez, siarka potas i krzem) decyduje o jej leczniczych właściwościach. Ponadto ogromnym atutem basenu jest piękny i malowniczy krajobraz Tatr, który możemy podziwiać nie wychodząc z wody. 

 

Brodzik dla dzieci stworzony z myślą o najmniejszych Gościak to najpłytszy basen Aqua Parku - termy Zakopane. Wyposażony jest w mini zjeżdżalnie i zabawki w kształcie zwierząt. Temperatura wody to 33

Relaks w Termach Aqua Park

Na terenie term działa również restauracja, której specjalnością są steki z wołowiny z różnych rejonów świata.

 

Tężnia solna, która znajduje się w strefie Wellness&SPA wyposażona jest w pompę, która rozporządza solankę po specjalnie rozmieszczonych wiciach. Rozmieszczona w ten sposób solanka wytwarza w powietrzu aerozol, który powoduje że powietrze zostaje nasycone jodem i bromem oraz dużą ilością dobroczynnych dla organizmu mikroelementów i makroelementów *magnez, sód oraz żelazo. Jod i brom znane ze swych leczniczych właściwości, wykorzystywane są do leczenia górnych dróg oddechowych, rozedmy płuc, zapalenia zatok, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwic oraz wspomagając w stanie wyczerpania organizmu  

 

Kąpiele borowinowe są jednymi z najpopularniejszych kąpieli leczniczych. Działają zdrowotnie oraz mają wpływ na stan naszej skóry: ujędrniają, odżywiają i odmładzają. Borowina, która sprowadzana jest z Czarnego Dunajca to nieodwodniony torf , który powstaje w wyniku rozkładu bagiennej roślinności z udziałem mikroorganizmów (najczęściej bakterii) oraz powietrza.  W strefie Wellness & SPA znajduje się podstrefa z kąpielami borowinowymi w specjalnie przygotowanych kadziach. Borowina dostarczana jest z Czarnego Dunajca. Kąpiele borowinowe są jednymi z najpopularniejszych kąpieli leczniczych na świecie. Wykazują działanie prozdrowotne oraz kosmetyczne: ujędrniają, odmładzają i odżywiają skórę twarzy i ciała. Borowina wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze, poprawia dotlenienie tkanek oraz metabolizm komórkowy. Stosuje się ją do: detoksykacji i oczyszczania skóry, ujędrniania i napinania skóry na twarzy i ciele, odmładzania i redukcji zmarszczek, a także cellulitu. Ponadto koi, odpręża, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe. 

Relaks w termach Chochołowskie - Gorący Potok
Termy Zakopane Gorący Potok

Sauna ziołowa - temperatura początkowa to 50°C i stopniowo wzrasta do maksymalnie 90°C. Polewane wodą z zawartością aromatu kamienie wytwarzają parę, dlatego wilgotność powietrza wzrasta do 25- 45 %.

 

Sauna parowa tzw. rzymska łaźnia - temperatura w pomieszczeniu wynosi około 40- 50°C, a wilgotność powietrza sięga nawet 100%. Dostępna jest również sauna parowa z muzykoterapią i aromaterapią.

 
Sauna na podczerwień (infrared) - temperatura w saunie wynosi maksymalnie 60°C. Ten rodzaj saunowania przeznaczony jest głównie dla osób, którym z powodów zdrowotnych nie jest zalecane korzystanie z sauny suchej czy mokrej. W przypadku sauny infrared promienie podczerwone przekształcają się w ciepło, a ono rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne.
 

 

Basen w Termach Szaflary
Relaks w Termy Zakopane - Termy Szaflarytermach szaflary

Kąpiele solankowe zaliczają się do bardzo przyjemnych terapi. Dobroczynne działąnie dla skóry, organów wewnetrznych i kości ma woda wzbogacona w minerały. Kąpiel w wodach solankowych zalecana jest również dzieciom. Solanka wycisza, poprawia nastrój, a także uspokaja. Lecznicza kąpiel solankowa normalizuje ciesnienie tętnicze, zmniejsza pobudliwość receptorów czuciowych i ruchowych, usprawnia cyrkulację krwi, podnosi odporność, regeneruje metabolizm skóry a także pobudza jej ukrwienie.

TERMY CHOCHOŁOWSKIE ZAKOPANE – baseny zewnętrzne i wewnętrzne

 

Strefa basenowa w termach Chochołowskich dzieli się na zewnętrzną i wewnętrzną. Dwa baseny zewnętrzne termalne zapewniają takie atrakcje jak wspomniana już sztuczna fala czy rwąca rzeka. Można w nich również uprawiać sporty wodne, takie jak siatkówka czy koszykówka. Goście korzystający z basenu zewnętrznego mają także dostęp do baru wodnego. Baseny wewnętrzne są mniejsze, wyposażone są jednak w stanowiska do hydromasażu. Wewnątrz kompleksu dostępne są dwa baseny sportowe, które odznaczają się największą głębokością.

 

WODA TERMALNA – kąpiele zdrowotne

 

Szerokie właściwości prozdrowotne, jakimi charakteryzują się wody termalne w Chochołowie, znane są już od dawna. Dzisiaj goście mogą z nich korzystać w niezwykle wygodny sposób. W nowoczesnym kompleksie obejmującym Chochołowskie termy możemy wykąpać się w specjalnych basenach lub beczkach, w których znajduje się woda solankowo jodowana lub woda termalna siarkowa. Jakich dokładnie korzyści dla zdrowia możemy się spodziewać po leczniczej kąpieli w danej wodzie termalnej? 

Aqua Park Zakopane

Termy Gorący Potok

Termy Szaflary

Chochołowskie Termy

Wody termalne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród osób przebywających na terenie Podhala.  Kąpiele w basenach termalnych relaksują i odprężają nasze ciało, dlatego po intensywnym dniu np. w górach warto zaznać takiej przyjemności. Ponadto woda termalna zawiera potas, krzem, żelazo, magnez, siarkę, chrom, mangan, selen i wapń, a te pierwiastki należą do grupy niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Mają też korzystny wpływ na pracę serca, eliminują bóle mięśni i stawów, podkręcają metabolizm, obnizają poziom stresy, stabilizują system nerwowy i wiele więcej. Warto również wspomnieć o korzystnym działaniu na kondycję skóry, ujędrniają ją, wygładzają i usprawniają proces regeneracji.

 

Relaks w termach i w saunie

Przejazd klimatyzowanym

autokarem lub busem

Ubezpieczenie indywidualne

KL (na czas przejazdu)

Bilety

do Term Chochołowskich

Termy Zakopane- chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Realizujemy bon turystyczny w Zakopanem.

Sprawdź pozostałe atrakcje w Zakopanem.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania

FAQ

Termy Zakopane
OtoTatry- logo
Facebook
Instagram
Język angielski

KUP BILET 

KUP BILET

KUP BILET

1. Czy Termy Zakopane czynne są przez cały rok? 

 

Każde z wyżej wymienionych Term mają dwa razy w roku przerwe techniczną, najcześciej około 1/2 tygodni. Informacje o takiej przerwie zamieszczane są na stronie internetowej.

 

2. Jakie rodzaje biletow do termy Zakopane moge zakupić na stronie?

 

To zależy, które termy Państwo wybiorą. W sprzedaży mamy bilety całodniowe, na 3 lub 4 h, do strefy basenowej lub Open. 

 

3. Termy Chochołowskie bilety – jak kupić?

 

Bilety wstępu do Term Chochołowskich można kupić online na naszej stronie internetowej. Wystarczy wejść w zakładkę: Termy Chochołowskie Bilety, a następnie zaznaczyć opcję wycieczek jednodniowych i wybrać termin oraz liczbę biletów (dzieci do lat 14 mają zniżki). Bilety można kupić także w naszym biurze stacjonarnym obok Krupówek na ul. Kościuszki 10.

 

4. Termy Chochołowskie Zakopane – jak zarezerwować termin?

 

Rezerwacja terminu wycieczki do Term Chochołowskich odbywa się w trakcie zakupu biletów online. Termin można zarezerwować również telefonicznie pod numerem +48 665 665 676. Rezerwacji należy dokonać najpóźniej na 48 godzin przed planowanym wyjazdem.

Relaks - termy Chochołowskie

CHOCHOŁOWSKIE TERMY

TERMY SZAFLARY

GORĄCY POTOK

AQUA PARK  ZAKOPANE

KUP BILET

Termy Zakopane + Relaks w Saunie -

korzyści saunowania 

 

Jedną z największych zalet saunowania jest pozbywanie się toksyn z organizmu, których w dzisiejszym świecie mamy ogromną ilość. Ta forma relaksu korzystnie wpływa na komórki śródbłonka, poprawia pracę serca i obniża ciśnienie krwi, tętno w saunie przyspiesza aż o 30%. Kolejną zaletą jest to, że obfite pocenie poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu łatwiej pozbywamy się martwych komórek i tworzymy nowe. Skóra dzięki temu staje się bardziej elastyczna i nawilżona. Dodatkowo regularne odwiedzanie sauny poprawia odporność. Sauna parowa świetnie działa na górne drogi oddechowe.

osoba dorosła - 80 zł

 

dziecko do lat 14 - 60 zł

 

dziecko do lat 3 - GRATIS

JESIENNY WIECZÓR W TERMACH CHOCHOŁOWSKICH

 

(bilet + transfer)

KUP ONLINE

Termy Chochołowskie

ZAPRASZAMY

Transport do term Chochołowskich

KONTAKT

TRANSPORT DO TERM